• Неодамнешно
AmScope ZM-1TZ2-ЗА-GT-8M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп, EW10x и EW20x Eyepieces, 3.35 X-180X Зголемување, 0.67 X-4.5 X Зум Цел, Влакна-Оптичкиот Прстен Светлина, Голем Столб-?

AmScope ZM-1TZ2-ЗА-GT-8M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп, EW10x и EW20x Eyepieces, 3.35

Buyers rating:
DEN 1264.80

Количина на стоки

Дигитален професионален стерео микроскоп со столб стојат долго време работат на далечина да им овозможи на корисниците да ги извршува работата или манипулира со големи предмети, вклучувајќи кола и стоматолошки апарати, и 8 MP камера со намалување леќа и USB 2.0 излез за снимање или прикажување на слики на компјутер или проектор.Trinocular гледање главата со пар на 10x и 20x екстремни-widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary далечина, фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација способност да се овозможи размена. 0.67 x-4.5 x зум цел обезбедува континуирана зум зголемување и подолго фокусна должина за инспекција на големи примероци, а 0.5 x Barlow леќа се протега на работната далечина, и 2.0 x Barlow леќа се протега зголемување опсег.Влакна-оптичкиот прстен светлина со 150 W кул-светло халоген извор на светлина за набљудување на температура-чувствителни примероци, и rheostat да се контролира светлината интензитет.Екстра-голема маса стојат со плови табела за да се олесни објект контрола, реверзибилна црно и бело фаза плоча дава контраст со светло и темно обоени примероци, и фаза клипови се обезбеди примерок за време на гледање.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

ンリアンに聞-花ラック Зголемена Рачни Алатки лупа со Светлина Нарушување-Слободен Осветлени Зголемувачот Преносни Осветлени
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ンリアンに聞-花ラック Зголемена Рачни Алатки лупа со Светлина Нарушување-Слободен Осветлени Зголемувачот Преносни Осветлени

СУПЕРСВЕТЛИ LED СВЕТЛА : светлината е убава и светла LED светла кои обезбедуваат добра осветлување.Екоприј

DEN 1862.40
Мобилен Телефон Прашина Доказ Нето Налепници Говорникот Прашина Маска Телефон Говорникот Покривајте Телефонот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мобилен Телефон Прашина Доказ Нето Налепници Говорникот Прашина Маска Телефон Говорникот Покривајте Телефонот

Убаво комбинации : пакет доаѓа со 14 парчиња на мобилен телефон говорникот прашина мрежи со 1 парче пинце

DEN 191.76