• Неодамнешно
balikha USB Микрофон за Компјутер Конференција Микрофонот со Исклучување Копче за Десктоп КОМПЈУТЕР, Лаптоп, Метал Кондензаторот Микрофон за Видео повици, Игри, Снимањ?

balikha USB Микрофон за Компјутер Конференција Микрофонот со Исклучување Копче за Десктоп КОМПЈУТЕР, Лаптоп,

Buyers rating:
DEN 575.76

Количина на стоки

Добиете овој USB микрофон, со вграден-во напредни бучава-поништување на технологија, совршен за гласовни снимки, и да разговараш.Одлично за интернет, гласовен разговор, мултиплеер интернет игри, видео конференции, јазик и други обуки, како и препознавање на говор, dictation и транскрипција. 360° gooseneck pc микрофон ви овозможува да ја прилагодите на совршен агол, висина или зглобот за да го прикажете вашиот шармантен глас.USB микрофон карактеристики стандарден режим на USB конекција и 3.5 мм , приклучете се игра за PC (нема драјвери потребни), за сите КОМПЈУТЕР, десктоп и снимање апликации.Овој USB компјутер микрофон има mute копчето, брзо да го исклучите или вклучите секогаш кога ќе сакате да го.Опис : - да се Добие овој USB микрофон, со вграден-во напредни бучава-поништување на технологија, совршен за гласовни снимки, и да разговараш. - Ова USB компјутер микрофон има mute копчето, брзо да го исклучите или вклучите секогаш кога ќе сакате да го. - 360° gooseneck pc микрофон ви овозможува да ја прилагодите на совршен агол, висина или зглобот за да го прикажете вашиот шармантен глас. - USB микрофон карактеристики стандарден режим на USB конекција и 3.5 мм , приклучете се игра за PC (нема драјвери потребни), за сите КОМПЈУТЕР, десктоп и снимање апликации. - Одлично за интернет, гласовен разговор, мултиплеер интернет игри, видео конференции, јазик и други обуки, како и препознавање на говор, dictation и транскрипција.Спецификација : - Модел : M90 - Канал : Моно - Школка материјал : цинк легура + метал mesh покрие - Осетливост : -40+/-3d B - Фреквенција одговор опсег : 100-16000 HZ - MAX звучен притисок сооднос : 110db - Писмото сооднос : >58db - Пикап растојание : Препорачана пикап растојание е 1m, до 2m пикап - Интерфејс : USB2.0/3.5 mm - должина на Кабелот : околу 1,5 meters Package Вклучува : 1 Парче Microphone Note : Боја може да биде малку поинаков поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Ве молиме оставете малку мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Карактеристики на стоката

- Model:
M90
- Channel:
Mono
- Shell material:
zinc alloy + metal mesh cover
- Sensitivity:
-40+/-3dB
- Frequency response range:
100-16000HZ
- MAX sound pressure ratio:
110db
- Letter ratio:
>58db
- Pickup distance:
Recommended pickup distance is 1m, up to 2m pickup
- Interface:
USB2.0/3.5mm
- Cord length:
about 1.5 meters
Package Includes:
1 Piece Microphone :
Color might be slightly different due to the color calibration of each individual monitor. :
Please allow slightly measuring deviation due to manual measurement. :

Купувачи како што сакаат

3/8 X 18 Ѕидани Вежба Малку
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

3/8 X 18 Ѕидани Вежба Малку

Дијаметар : 3 / 8".Вкупна Должина : 18".Drillable Должина : 16".Месо Тело : Директно Хексадецимален.Карбид Падна 2Маш

DEN 490.56