• Неодамнешно
Samsung Галакси А5 ( година) 16GB СМ-A510F Фабрика Отклучен 4G/LTE Еден паметен Телефон SIM - Меѓународна Верзија Без никаква Гаранција (Црна)

Samsung Галакси А5 ( година) 16GB СМ-A510F Фабрика Отклучен 4G/LTE Еден паметен Телефон SIM - Меѓународна

Buyers rating:
DEN 1317.60

Количина на стоки

5.2 инчен Super AMOLED капацитивен екран на допир, 1080 x 1920 пиксели на Екранот со Corning Горила Стакло 4. Внатрешна Меморија : 16 GB, 2 GB RAM; за micro SD До 256 GB.Не Отстранлив 2900 m Ah Литиум Јонска капацитет со Брзо Полнење на Батеријата 18 W.Андроид оперативен СИСТЕМ, Exynos 7580 Octa, Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53, Мали-T720 MP2. 13 MP Задна Камера со f/1.9, 28mm (широк), OIS, БОЛЕСТ, LED Блиц, Панорама, HDR & 5 MP Пред се Соочуваат со Камера со f/1.9, 24mm (широк).Samsung Галакси А5 (2016 година) е елегантен изглед уред се одликува со одлична конфигурација.Вооружени со отпечаток сензор за дополнителна безбедност, моќен задна камера за да направите вечен моменти, жив екранот за забава и добра моќ на копија.Со оглед на овие атрибути, тоа е, секако, вреди да се случува за.Samsung Галакси А5 (2016 година) карактеристики премиум метал и стакло дизајн.Тоа има 5.2-инчен FHD Super AMOLED дисплеј со пиксел густина на 424ppi, која е обврзана да ви обезбеди со богата графика.Тоа има губење на 155gms и е мошне тенок на само 7.3 mm.Таа, исто така доаѓа со отпечаток сензор кој го задржува вашите лични податоци се заштитени.Фузија на цврсти, премиум-се чувствуваат метал и око-фаќање на Горила Стакло.Уживајте во постабилна, повеќе удобен зафат со тенок дизајн и потенки рамки.Предните и задните камери функција f / 1.9 отворот за исклучително јасни слики, дури и во ниско-светлосни услови.Користете ја задната камера е OIS функционалноста да го фати blur-слободен слики и видеа.Снимајте скапоцени момент во еден момент едноставно со притискање на home копчето два пати за брзо стартување на камерата.Се направи брзо и лесно плаќање со вашиот телефон.Само допрете го уредот против магнетно кредитна картичка терминали на продавници и вашата исплата е направено во jiffy.Користете едноставна, безбедна отпечаток признание за да го отклучите екранот на телефонот и потврдете го вашиот Samsung сметка.Enhanced отпечаток технологија обезбедува не само подобра заштита на приватноста, но исто така и повеќе пригоден употребливост.Својот голем капацитет ви овозможува да уживате во игри и да се земе во мулти-медиа содржини за уште повеќе.Брзо полнење способност значи дека можете да го надополниш побрзо од било кога.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Tacameng Чување на Кутии Мали, Чили Модели, Кожа Камериер Фах Десктоп Чување на Организаторот за Паричници Часовници
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Tacameng Чување на Кутии Мали, Чили Модели, Кожа Камериер Фах Десктоп Чување на Организаторот за Паричници Часовници

Виткање Дизајн Со прилепува во 4 краишта за да се направи тоа е лесно да се свитка и се одвиваат и пак ста

DEN 335.76
Пеперутки Слон Молив Држачот За Мобилен Телефон Стојат Биро Организатор Симпатична Канцеларија Мултифункционален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пеперутки Слон Молив Држачот За Мобилен Телефон Стојат Биро Организатор Симпатична Канцеларија Мултифункционален

Логистика Време На Испорака : Нормална Обичните Логистика Време На Испорака Е Од 7 До 15 Дена,Забрзан Логи

DEN 287.76