• Неодамнешно
LloydPans Прибор 10 од 14 Инчен Детроит Стил Пица Пан САД Направени Хард-Елоксирани

LloydPans Прибор 10 од 14 Инчен Детроит Стил Пица Пан САД Направени Хард-Елоксирани

Buyers rating:
DEN 902.40

Количина на стоки

10 инчен со 14 инчен од 2.5 инчен длабоко Детроит Стил Пица Тава се Користи од страна на комерцијални pizzarias.Хард-Елоксирани; Постојан, Стап-Отпорни Слој е PTFE Слободен; САД го Направиле.Без Претходно Леќата се Бара или Препорачани, Подготвени за Печење Пица.Лесно да се пече со, лесен за чистење, лесен за одржување.Топлина безбедно да се 700 степени F, Капакот се продава Одделно.Без претходно леќата е потребно.Заштеда на време и напор со овие подготвен да се користи тави.Темно пан заврши bakes потопла и побрзо отколку голи алуминиум и произведува одличен кора со конзистентни, дури и печење. 10 X14 Инчен Детроит Стил Пица Тава Без Претходно Леќата Потребно Направени во САД.Нашите ексклузивни Dura-Kote заврши е постојан, не-токсични, стап-отпорни слој, кој ја елиминира потребата за какво било пред леќата и да се расправаме на одржување на искусни тави.Lloyd Pans Прибор пица тави обезбеди лесен за ослободување од пан по печење, се метал utensil безбедно и лесно да се чисти.Овие комерцијални квалитет тави, се истите кои се користат во Детроит Styel пица ресторани и одговара на големината на спецификациите на оригиналниот сина челик тави.Направен во нашата НИ производна постројка од тешки елоксирани алуминиумски со DK заврши, Детроит Стил Пица Тави од Lloyd Pans никогаш не ' рѓа, никогаш не треба леќата и ќе трае со години.Темно обложени тави имаат тенденција да произведува малку потемна кора се пече, па можеби ќе треба да ја прилагодите вашата температура надолу или да го скрати вашиот готвење време.Постојан, не-токсични стап-отпорни слој за лесно ослободување и расчистување.Двојно дебели рамен rim додава сила и долготрајна издржливост.Гнездење - 76° агол дозволува вгнездување кога се празни, заштеда на простор за складирање.Во внатрешноста на Врвот димензија 9.63x13.63 Инчен Lloyd Pans има совршенство својата Детроит Пица Тави со работа со пица одлуки ширум светот.Крајниот резултат е совршен пан за совршен Детроит пица : а хрупкави кора од надвор, тоа е мека и грациозен на внатрешноста, со раб до раб сирење дека caramelizes околу кора.Нашите тави започнете со трајни изградба користење 14-Мерач Алуминиум дека е тешко грб елоксирани и карактеристики двојно-дебел рамен rim.Следниот, ние се применуваат комерцијален Претходно Зачинети Tuff-Kote (PSTK) заврши, кој е печен на површината на секој тавата.PSTK целта е не-токсични и трајна порака слој, кој ја елиминира потребата за пред-леќата.Ова е голем технолошки пробив во Детроит-стил пици, како пред-леќата со значителна количина на масло претходно беше потребно да се даде кора својата хрупкави текстура.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Заклучување на Миење,Болт 5/16,Челик,PK100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Заклучување на Миење,Болт 5/16,Челик,PK100

Надвор Кол : 0.59 во Пакет Количина : 100, Материјали : Челик.Заклучување На Миење, Внатрешни Заб, Тешки Тип, Ч�

DEN 513.84