• Неодамнешно
МАЈКА-К Не Fluorenscent Памук Газа Handkerchief Сет, Природни Оксфорд Ткаенина Еко-Пријателски Безбедно Бебе Slobber Бебе Burp Крпа се Соочуваат со Крпа за Новороденче, 14 x 14 (10 Компју

МАЈКА-К Не Fluorenscent Памук Газа Handkerchief Сет, Природни Оксфорд Ткаенина Еко-Пријателски Безбедно

Buyers rating:
DEN 386.40

Количина на стоки

Safe Не-Флуоресцентни : Флуоресцентно осветлување е не додадена.Дебела врежана ткаенини : Мека Оксфорд ткаенина со втиснување третман.Направени во Кореја : Тоа е домашното производство од ткаенина за шиење.Мајка-К свој дизајн.Големина : 35cm*35cm (14*14 инчи) / Кол : Вкупно 10pcs (4 P+3 P+3 P) / Материјал : Памук 100% .Не-флуоресцентни Ткаенина.Убав визуелен развој.Направени во Кореја – 100% произведени во земјата.Чувајте ги вашите малечки безбедно со 100% мека чист памук.Ние препорачуваме употреба на производот после миење тоа.Нежна рака-миење со млака вода (јас.e.помал од 30 степени); Не поттикнувани пресврт & стискаш.Препорачливо е да се користи перење нето при користење на машината за перење.Ве молиме да се воздржите од користење на кислород & хлор кајгана.Избегнувајте пеглање и врела поради својствата на ткаенина.Се тресат тоа лесно и сува во сенка.Може да има некои намалување се должи на својства на ткаенината.Кога варени, печатење/ткаенина може да се деформирани.Поради својства на ткаенината, lint или влакна прашина може да се случи кога се користи или измиени.Не користите детергент кој содржи флуоресцентно осветлување за светло-обоени алишта.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат