• Неодамнешно
Pranarom - Лаванда Етерични Масла (15ml) - Чиста Природна Терапевтски Одделение Етерични Масла за Ширењето, нега на кожата, и Wellness | USDA и ECOCERT Сертифицирани Органски

Pranarom - Лаванда Етерични Масла (15ml) - Чиста Природна Терапевтски Одделение Етерични Масла за Ширењето,

Buyers rating:
DEN 552.00

Количина на стоки

100% ЧИСТО ЕТЕРИЧНО МАСЛО - Ова Лаванда етерични масла се дестилира и се притиснати од само одржливо собрани органски растенија.Сите Pranarom производи се извори од органски фарми од целиот свет да се обезбеди само најдобрите, органски состојки.СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА - на Сите Pranarom етерични масла се сертифицирани органски од страна ECOCERT МЦК и USDA така вие можете безбедно да се подигнат на активни својства на растенијата за жив здравје и wellness.ОДЛИЧНО ЗА ШИРЕЊЕТО - Лаванда етерични масла е чиста, свежа, флорални мирис кој е длабоко смирување и ви помага да се релаксираат телото.Ова етерично масло е-мора да има и за оние етерично масло почетници и diffuser корисници.Нега на кожата И WELLNESS - Применуваат директно на флеки или мешавина со вашиот дневен крем за јасно, смири кожата.Се применуваат директно на ситни гребнатинки, модринки, и инциденти за смирување олеснување.ПОВЕЌЕ намени - Pranarom етерични масла може да се користат на различни начини.Употреба во diffusers, се применува локална примена за подобрување на нега на кожата, или add to средства за чистење во домаќинството за природен, прочистувачките поттик.Лаванда е популарна етерични масла, бидејќи на своите чисти, свежи, флорални мирис и бројни користи.Тоа може да се користи за нега на кожата, смирување на умот, чистење, и чисто уживање.Лаванда е одлично за почетници етерично масло корисникот и главен во стартер колекции. "Кога се двоумите да се обиде Лаванда" се вели меѓу aromatherapists поради масло нежно смирување и за лекување придобивките на кожата, како и нејзината длабоко смирувачки мирис.Pranarom е Лаванда етерични масла е од фарми во француските Алпи каде миризливи виолетови цвеќиња се одгледува во уредни, долги редови против позадина на планините.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Картичка Адреса Водич,Плик Образец Матрицата за Благодариме Картички,Писмо Решавање Stencils за Свадба Покани,Scrapbooking
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Картичка Адреса Водич,Плик Образец Матрицата за Благодариме Картички,Писмо Решавање Stencils за Свадба Покани,Scrapbooking

На ковертот решавањето на матрицата вклучуваат 4 различни дизајн, четири исти линии, четири различни го

DEN 143.76
КОНСТАНТЕН Автомобил Стерео Радио Инсталирате Цртичка за Полнење, Жица Темперамент, и Антенски Адаптер за Инсталирање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

КОНСТАНТЕН Автомобил Стерео Радио Инсталирате Цртичка за Полнење, Жица Темперамент, и Антенски Адаптер за Инсталирање

Радио Цртичка за полнење, жица темперамент, и антенски адаптер за инсталирање на резервни радио.Компати

DEN 526.80