• Неодамнешно
Ouya R77P Боја Sprayer Притисок се Хранат Голем Простор Сликарство Спреј Пиштол Млазницата Големина 2.0 mm

Ouya R77P Боја Sprayer Притисок се Хранат Голем Простор Сликарство Спреј Пиштол Млазницата Големина 2.0 mm

Buyers rating:
DEN 1590.96

Количина на стоки

СПЕЦИФИКАЦИИ : Млазницата Големина : 2.0 mm、Оперативен Притисок : 58 до 94 PSI (4.0-6.48 бар)、Спреј растојание:250mm(9.84 инчен)、Шема Ширина : 350mm(13.78 инчен).Технологија : Не-слој nickle-хром позлата,еден-парче сите челик пиштол тело, рѓа-отпорни и лесно да се исчисти,од не ' рѓосувачки челик млазницата и цврсти месинг капа за издржливост и долговечност.Индустрија Употреба Ниво : Дизајн на висока atomization гас линија, со три прилагодливи вентил копчиња за прецизна боја апликација, имаат убав atomization ефект и брзо декоративен ефект.МУЛТИ УПОТРЕБА : Парење притисок во резервоарот, дијафрагмата пумпа, и се користи за разни течност облоги, боја прскање работа,широко се користи во различни дом и автомобил фабрика проекти за подобрување.СЕТ ВКЛУЧУВА : 1/4 инчи НИ Брз Полнач、за чистење со четка и мулти-големина на клуч.Оваа серија спреј пиштол храна со притисок, што значи дека ќе треба да ги опреми со притисок на резервоарот или дијафрагмата пумпа.Спецификација Млазницата Големина : 2.0 mm Хранат тип : Притисокот се Хранат Шема Ширина : 350mm(13.78 инчи) Спреј растојание:250mm(9.84 инчен), Оперативен Притисок : 58 до 94 PSI (4.0-6.48 бар) Боја влезот големина : 3/8 инчи Оваа серија high-end спреј пиштол, и се произведени од високо квалитетен материјал, ергономски дизајн.Издржливи млазницата и игла ќе го продолжи својот животен век.Активни пломби се направени од тефлон,трајни и отпорност на абење.Површински обработени од страна на три никел хром electroplating третман нуди одлична заштита.Имаат висока ефикасност на различни производи буквар за прскање.Со потребниот притисок (58-94 psi), овој спреј пиштол ќе ја добиете вашата работа на прскање лесно и ефикасно да се направи.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат