• Неодамнешно
3D Пенкало PLA Филамент Refills, 2 Силикони Прст капи, 20 Боја на Вкупно 320 Метри Должина 1.75 mm Висока Прецизност Дијаметар PLA Филамент за 3D Печатач, Мазна Печатење заменливит

3D Пенкало PLA Филамент Refills, 2 Силикони Прст капи, 20 Боја на Вкупно 320 Метри Должина 1.75 mm Висока Прецизност

Buyers rating:
DEN 479.76

Количина на стоки

????【Високо-Квалитетни】 3d пенкало refills нема да имаат притискање, млазницата затнување, промена на бојата, или жуборот. (Димензионални Точност +/- 0. ????【Универзална Компатибилност】Нашите 3 D PLA пенкало со вжарено е 1.Мие и лесно да се чисти.Овие одлични бои е најдобар избор за сите 3 D цртање и 3 D уметност.Се чувствуваат слободни да се купи, ние сме одговорни за квалитетот на сите производи што се продаваат.Зошто Е PLA Материјал Подобро Од ABS? - PLA е Nontoxic Материјал Избор (во споредба со ABS, што не е); - PLA е без мирис и нема да го избрка stinky пушат кога изгорена како ABS не - PLA е Безбедно за животната Средина и Безбедно за Деца (за разлика од ABS) - PLA изгореници на пониска температура отколку ABS (за 180 степени на 220 степени) - PLA е посилен и помек од ABS, што значи подобра контрола и долговечност - PLA има glossier финиш од ABS, што значи поубавите уметност Најдобра Услуга За Вас И Вашите Деца Ние секогаш ќе биде таму 24/7 секогаш кога ќе треба нас. -Интересни модели за да се направи вашиот 3 D печатени работи подобро.Не се погодни за 3 Doodler пенкало. -Свитлива и лесен за чување.Безбеден за деца.Нашиот тим се воодушевени да се слушне од нашите клиенти и ќе се трудат постојано да се обезбеди висок квалитет на производите и одлична шопинг искуство.????【20 Бои 320 Метри Вкупно И Екстра Подарок】 2fluorescent пигменти и 18 Популарни Цврсти Бои.Еко-пријателски 3 D Пенкало PLA Филамент Refills е Одлична Алатка за Цртање за Вашиот 3 D Пенкало! -Еко-пријателски и високо-квалитетни материјали, без боја, не-токсични, нема загадување.75 mm во дијаметар, што најчесто се користи во двете 3 D пенкала и 3 D печатари. -Our3 D силикони мат отпорни на топлина до 270℃ со висок квалитет со силиконска. -Екстра подарок : 2 силикони прст капи заштитете го вашиот прст од топла 3 D пенкало млазницата/филамент.Погодна за сите, од деца до возрасни лица, од 3 D удар почетници да 3 D удар експертите!.Ќе добиете филамент дека работи без проблеми во секое време. ????【Безбедно И Одличен Подарок За Секој】Не-токсични, без мирис, не-иритирачки, Еко-Пријателски и biodegradable.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат