• Неодамнешно
14in. Црна LED Gooseneck Штала Светлина 42W 4000lm Дневните LED Тела за Внатрешна/Надворешна Употреба - Photocell Вклучени - Вртливата Главата,Енергија Ѕвезда Отценети - ETL Наведени Зн?

14in. Црна LED Gooseneck Штала Светлина 42W 4000lm Дневните LED Тела за Внатрешна/Надворешна Употреба - Photocell

Buyers rating:
DEN 3839.76

Количина на стоки

Осветлување Решенија LED Gooseneck Штала Светлина Тела е c ETLus и Енергија Ѕвезда Оценет.Таа, исто така доаѓа со неограничен hasssle-слободен 5-годишна Гаранција!Контактирајте со нас за лесна и брза замена!.Изнесам најдобро осветлување за вашата апликација со неверојатна ефикасност од над 100 Lm/В. користете Само 42 W за над 4200 Lumens на прекрасен бел ден 5000 K!.Лесно прилагодување на тела нагоре и надолу со инсталиран зглобот!Тоа никогаш не било полесно да се фокусираат на светлина врз областа е потребно, и чувајте го на Темно Небо во Согласност!. 14inch LED Gooseneck Штала Светлина Тела доаѓа со пре-инсталиран мрак за да се зора photocell за светлината автоматски да дојде на и надвор!Работи тајмер?Нема проблем, лесно можете да го исклучите тоа!.Животот рејтинг од над 50.000 Часа, оваа тела ќе трае над 25 Години со 6hrs/ден употреба!Замена на Светилки е сега нешто од минатото!.Ретро Стил на Штала Осветлување : издржлива и класичната парче што додава импресивен шарм на секој дом оркестарот, оваа одлична ѕид светилка е дизајн за работа во двете затворен и отворен settings.Лесен за Инсталација : Секој тела доаѓа со 14in.сенка, со 42 W Одбор ПРЕДВОДЕНИ од Модулот инсталиран оценет во текот 50,000+ Часа од работното време!Внатрешна LED Драјвер е оценет за 100-277 VAC.Сите што треба да направите за инсталација, е да хард-жица жици на вашиот делница кутија.Ретро Стил на Штала Осветлување : издржлива и класичната парче што додава импресивен шарм на секој дом оркестарот, оваа одлична ѕид светилка е дизајн за работа во двете затворен и отворен settings.Лесен за Инсталација : Секој тела доаѓа со 14in.сенка, со 42 W Одбор ПРЕДВОДЕНИ од Модулот инсталиран оценет во текот 50,000+ Часа од работното време!Внатрешна LED Драјвер е оценет за 100-277 VAC.Сите што треба да направите за инсталација, е да хард-жица жици на вашиот делница кутија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Соларни уличното осветлување Отворено Издржливост Светлина Сончева Светлина 90W Движење Senor уличното осветлување,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Соларни уличното осветлување Отворено Издржливост Светлина Сончева Светлина 90W Движење Senor уличното осветлување,

????【Соларни Интегрирани уличното осветлување】Ова отворено соларни уличното осветлување може да се по

DEN 2039.76
Дизајнер ИЗЛЕЗ Знак - Сребро - Мали
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дизајнер ИЗЛЕЗ Знак - Сребро - Мали

Направен во САД.Димензии : 2"H X 5" В Премиум Lasered Изработен Од Пластика.Пријавете се вклучува, факултативна

DEN 215.76