• Неодамнешно
ЗборотСтоп Паркинг и Тротоарот Матрицата Комплет - 18 инчен Боја Матрицата за хоризонтална сигнализација (1/8 (.125) ПРО-Одделение ПЕНП)

ЗборотСтоп Паркинг и Тротоарот Матрицата Комплет - 18 инчен Боја Матрицата за хоризонтална сигнализација (1/8

Buyers rating:
DEN 224.40

Количина на стоки

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛОТ : На 18-инчен "СТОП" stencils се направени со користење на здрав, издржлив, лесен и обновливи полиетилен пластична, најдобрите и најпознатите флексибилни матрицата материјал на располагање.Хемиски и отпорност на влага овозможува лесен за чистење.Само нека лист суво, а потоа присилува или flex нежно да лупам надвор боја чипови.ЗА ТОЧНО И БРЗО за АПЛИКАЦИЈА : Јасно LDPE материјал ви овозможува лесно да се прилагоди на матрицата сместување точно каде што сакате да се наслика.Се намали шансата на нерамна или misaligned тротоарот ознаки.Совршен за двете професионалци и не-го-yourselfers.РАЗНОВРСНА И МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНА : Големи stencils кој икони, зборови, и правци се идеални за означување приоди за автомобили, паркинзите, curbs, патишта, писти, спортски терени, и повеќето обложени површини.Stencils дека се 12" и помали, особено оние кои нудат индивидуални карактери (броеви и букви), може да се користи за да се означи ѕидови, врати, и signages на установи како што се продавници, кафулиња, библиотеки, училишта, па дури и домови!.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ на : Флексибилни LDPE материјал лесно да лежи рамно на вашата работна површина, и е компатибилен со ролки, четки или распрскувачи.Едноставно се тркалаат и продавница кога не е во употреба.Овие stencils може да се користи на коловози, дрво, стакло, и други не-porous површини.Производот ќе трае долго време со правилна употреба и чување.НАПРАВЕН ВО САД и се достапни во три различни дебелини : 1/16" (.060") Светло Должност LDPE за користам неколку пати годишно; 1/10" (.100") Светло Должност LDPE за користење на неколку пати годишно; и 1/8" (.125") ПРО-Одделение LDPE за професионални линија stripers кои ги користат stencils секој ден.Комплет големина : 1 матрицата.Вкупната големина : 24" x 46".Изберете дебелина кој соодветно одговара на вашиот проект за најдобри резултати!.Професионален изглед, чисти, јасни обележја, насоки, и знаци на паркинзите, патишта, curbs, и приоди за автомобили, лесно може да се постигне со помош на stencils.Направени од високо-квалитет ПЕНП, на 18-инчен "СТОП" матрицата нуди напор решение да го инаку тешко и временски обемна работа.Вкупната големина на stencils е 24" x 46".Не само наменета за сопственици на имот и линија разголување професионалци, нашите stencils се исто така се идеални за не-го-yourselfers и сопствениците на куќи.Обновливи флексибилни LDPE материјал лесно да лежи рамно на тротоарот, дрво, стакло, тврда пластика, и други не-porous површини.Достапен во три различни дебелини - 1/16" (.060"), 1/10" (.100"), и 1/8" (.125") - едноставно flex stencils да се отстрани сушен боја, а потоа се тркалаат за лесни за складирање.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Дизајнер ИЗЛЕЗ Знак - Сребро - Мали
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дизајнер ИЗЛЕЗ Знак - Сребро - Мали

Направен во САД.Димензии : 2"H X 5" В Премиум Lasered Изработен Од Пластика.Пријавете се вклучува, факултативна

DEN 215.76