• Неодамнешно
Yescom HVLP Воздухот Спреј Пиштол Поставите 1.3 mm 1.8 мм за Автоматско Автомобил Боја Буквар Basecoat Clearcoat Гравитацијата Храна

Yescom HVLP Воздухот Спреј Пиштол Поставите 1.3 mm 1.8 мм за Автоматско Автомобил Боја Буквар Basecoat Clearcoat

Buyers rating:
DEN 1821.60

Количина на стоки

Дизајниран да обезбеди еднаков atomization и partical големина за сите видови на површината слика; мала тежина, ергономски дизајн и лесно да предизвика стожерот намалува оперативни замор.Прецизни 1.8 mm Нерѓосувачки челик млазницата и игла за да се овозможи употреба воден базирани боја за долго време, 3 Копчиња за целосно прилагодување : течност, моделот и воздушниот притисок контроли.Со два 1000ml алуминиум течност чаша со капак ви овозможува да го користите за долго време без додавање на боја често; Вистина микрометар воздухот регулаторот со мерач вклучува дел за воздух на вредноста knob.Идеален за прскање basecoats, clearcoats и други висока вискозност облоги како Екстремни Висока Изгради или Полиестер Primers, Дебели Емајли, Латекс Бои, Чип Стража, Метал Снегулки, Гел Палта, Течни Маска, Итн.Лесна инсталација,заврши со спреј пиштол за чистење комплет содржи клуч, четки итн. - Тука ние се нудат Професионални 6-Парче HVLP Спреј Пиштол за Полнење.Тоа вклучува 1.8 мм и 1,3 mm спреј пиштоли, а на воздухот регулаторот и чистење комплет.Ќе бидете во можност да acheive професионални прскање перформанси со basecoats, clearcoats, еден фази и primers.- 1.8 mm сет-up е идеален за atomization на primers, sealers, thinned латекс/нафта база, и други средни до тешки вискозност облоги.- Оваа 1.3 mm сет-up за прскање basecoats, clearcoats и други светлина да среден вискозитет облоги.- Саканиот модел и парична казна atomization лесно може да се добиени преку регулирање на Моделот Прилагодување Knob и Течност Прилагодување Knob.- Шема на Вредноста : Го Моделот Прилагодување Knob на правото додека се тесни ќе направи спреј шема круг, или пак лево направи спреј шема елипса.- Течност на Вредноста : Претвори во Течност Прилагодување Knob насока на стрелките на часовникот се намалува волуменот на течноста за излез и контра-стрелките на часовникот се зголемува течност излез.Спецификации : - Млазницата Големина : 1.8 mm 1.3 мм - Воздух Влезот : 1/4"- Тип на Храна : Гравитација - се Препорачува Воздушен Притисок : 0-43 psi (0-2.9 bar)- Макс.Притисок на Воздух : 43 psi (2.9 бар)- Боја Капацитет : 1000 ml - Просечна Воздух Потрошувачка : 5-10 cfm - Шема Ширина : 6.3"-9.4" (160-240mm)- Оперативен Притисок : 87 - 116 psi Package Содржина : - 1x 1.8 mm HVLP буквар спреј пиштол - 1x 1.3 mm HVLP topcoat спреј пиштол - 2x 1000ml алуминиум чаши w/ капаци - 1x Заклучување на воздухот регулатор на притисок w/ мерач - 1x Спреј пиштол за чистење комплет - 1x упатството.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Kleinn Воздух Рогови 51212 Компресија Фитинг
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Kleinn Воздух Рогови 51212 Компресија Фитинг

Вклучува Една Компресија Монтирање.Карактеристики на НикелОбложено Месинг Изградба.Вклучува 1 / 2Инчен

DEN 1344.00
ФИФА 19: 500 ФИФА Поени - PS4 [Дигитален Код]
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ФИФА 19: 500 ФИФА Поени - PS4 [Дигитален Код]

Изградба на вашиот сон состав и се дел од најпопуларните режим во ФИФА.Поделба Ривали земе на играчи на

DEN 119.76
DeVilbiss 802343 Авто Сликарство/Priming Комплет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DeVilbiss 802343 Авто Сликарство/Priming Комплет

Авто Сликарство / Priming Систем.Basecoat, Clearcoat и Topcoat Спреј Пиштол.Запечатување и Priming Спреј Пиштол.Оваа 2 Пишто

DEN 4271.76