• Неодамнешно
Polymaker Филамент Складирање Кутија за 2x1kg Spools или 3kg Гајтанот - PolyBox Издание II 3D Печатач со Вжарено Складирање Филамент Носителот 3D Филамент Гајтанот Складирање Кутија

Polymaker Филамент Складирање Кутија за 2x1kg Spools или 3kg Гајтанот - PolyBox Издание II 3D Печатач со Вжарено

Buyers rating:
DEN 1583.76

Количина на стоки

✔️【Филамент Кутија Димензии】 - Dxšxv(без основа) : 31x18x23cm; Dxšxv(со основа) : 31x18x31cm; Поддржани со вжарено spools : 2*1kg Гајтанот или 1*3kg Гајтанот (2 spools ≤ 52mm (ширината) или 1 гајтанот ≤120mm (ширина)). ✔️【Изграден во Термо-Hygrometer】 - Poly Box Издание ⅱ вклучува вграден во висока прецизност термо-hygrometer да им овозможи на корисниците да следење на влажноста и температурата во внатрешноста на Poly Box.На влажност може да се одржува под 15% да се спречи со вжарено влага апсорпција. ✔️【Издание II Филамент Кутија】 - во Споредба со Издание јас, Poly Box Издание II има слотови и во база и капак за различни употреба сценарија барања.Кога вие користите слот во основата, а потоа можете да ги тргнеме на капакот без запирање печатење.Кога ќе треба да се стави во кутија пониска од печатач, тогаш можете да го користите слот во капакот. ✔️【Обновливи Desiccant Кеси & Надгради Пакување】 - На desiccant лошо во внатрешноста на кутијата е еднократно, па секогаш можете да одржите вашиот филамент сува, без купување на нови desiccant торба. ✔️【ЗАБЕЛЕШКА и БЕЗ ТОПЛИНА РЕСУРСИ】 - На влажност во рамките на кутијата треба да се одржува под 15% да се спречи филамент од апсорпција на влага во текот на складирање или за време на 3d печатење процес. 【Ова поле е наменета за заштеда на енергија и НЕМА ЕЛЕКТРИЧНО ГРЕЕЊЕ на ЕЛЕМЕНТ ВО】. ✔️【Ризик & Живот Техничка Поддршка】 - Ние нудиме целосна наплата ако производот не е вршење како што се очекуваше.Се чувствуваат слободни да не контактирате во секое време потреба и ние ќе се потрудиме да ви помогне.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Kleinn Воздух Рогови 51212 Компресија Фитинг
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Kleinn Воздух Рогови 51212 Компресија Фитинг

Вклучува Една Компресија Монтирање.Карактеристики на НикелОбложено Месинг Изградба.Вклучува 1 / 2Инчен

DEN 1344.00