• Неодамнешно
Elitech СТР-30 Црвено & Сина Дигитален Притисок Мерачи Висок и Низок Притисок Мерачи за HVAC Ладилни со Светлото -14.5~800 PSI 1/8 NPT

Elitech СТР-30 Црвено & Сина Дигитален Притисок Мерачи Висок и Низок Притисок Мерачи за HVAC Ладилни со Светлото

Buyers rating:
DEN 2183.76

Количина на стоки

Единица за конверзија помеѓу MPa, k Pa, bar, psi, kg/cm2, cm Hg.Притисок опсег е -14.5~800psi (-0.1~5.5 MPa), точност : ±0.5%FS, резолуција : 0.5 psi.Автоматски се изврши притисок/температурни пресметки за до 91 различни refrigerants, вклучувајќи : R134 A, R410 A и R22 refrigerants и др.Воздушниот притисок мерач е дигитален светлото на екранот обезбедува јасни резултати, дури и во текот на ноќта.На 4-цифрен LCD дисплеј овозможува лесно точка-на-референтна притисок читања.Напојува со CR2450 батеријата и работи околу 6 месеци.Осветлувањето автоматски исклучување во 6 секунди, енергија-заштеда на енергија и подолго користење на времето.Се прикажува екранот за аларм индикација кога над опсег; прилагодлива температура единица : целзиусови степени или Целзиусови; солиден домување со регистрација за сигурен сервис.Решавање на проблемот се случи на традиционалната притисок мерач:лесно да се оштетат од преголемиот притисок.Изведување на 2 X спектар заштита од преоптоварување.Рекорд МАКСИМАЛНА/МИНИМАЛНА вредност автоматски.Усвојување на ниско-потрошувачката на MCU.Вграден-во со висок капацитет копчето ќелија.До 6 месеци од животот на батеријата и да се избегне замена тоа често.Носат безбедносни заштитни очила при работа со refrigerants.Refrigerants може да предизвика око повреда.Отстранете црева користење на екстремни претпазливост, под Притисок ладилни може да бидат присутни во црева.Точка црева далеку од вас и некој во близина.Притисок Мерен Опсег : -14.5 ~ 500psi ( -0.1 ~ 3.4 MPa).Оперативен Температура : -10℃ ~60℃.Резолуција : 0.5 psi.Точност : ±0.5%FS (22℃ ~ 28℃).На животниот Век на батеријата : шест месеци.Напојување : 3 V CR2450 копчето ќелија.Земање Период : 1s.Компатибилен Refrigerants : 91. Екранот Големина : 1.5*0.7. Автоматско-исклучување : 6s.Мерни Единици : Мпа, k Pa, bar, psi, kg/cm2, cm Hg.Температурата Единица : ℉ / °C. во Текот Спектар Аларм : екран-ОЛ-.Притисок Мерен Опсег : -14.5 ~ 500psi ( -0.1 ~ 3.4 MPa)Оперативни Температура : -10℃ ~60℃Резолуција : 0.5 psi Accuracy : ±0.5%FS (22℃ ~ 28℃).На животниот Век на батеријата : шест months Power Набавка : 3 V CR2450 копчето cell Sampling Период : 1s Compatible Refrigerants : 91 Screen Екранот Големина : 1.5*0.7 Авто-исклучување : 6s Measurement Единици : Мпа, k Pa, bar, psi, kg/cm2, cm Hg Temperature Единица : ℉ / °Покрие Опсегот на Аларм : екран-ОЛ-.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

ДНК Motoring ОЕМ-MG-0568 Фабрика Стил Моќ Прилагоди Левата Рака Возачот Страна Огледало Стакло Не-Загреана Компатибилен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ДНК Motoring ОЕМ-MG-0568 Фабрика Стил Моќ Прилагоди Левата Рака Возачот Страна Огледало Стакло Не-Загреана Компатибилен

1x Фабрика Стил Огледало Стакло за Лево Возачот Страна, Вклучувајќи Огледало Стакло и Задната Плоча.Комп

DEN 1946.40
Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил

Декодира за Bose или за Harman Kardon со оптички интерфејс : Ова оптички влакна декодер кутија ќе се задржи вашат

DEN 1180.80
Депресија Центар Тркала, 9in, Тип 27
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Депресија Центар Тркала, 9in, Тип 27

Цена За : Секое Тркало Тип : Мелење Абразивен Материјал : Керамички Дебелина : 1 / 4" Објект : Депресија Цент

DEN 947.04