• Неодамнешно
12V 12Ah LiFePO4 Литиум Јонска Батерија, 2000+ Длабоко Циклус Одржување-Бесплатен Батеријата за Соларна Енергија, UPS-от Резерви, Осветлување, Моќ Тркала, Риба, Пронаоѓач, Отво

12V 12Ah LiFePO4 Литиум Јонска Батерија, 2000+ Длабоко Циклус Одржување-Бесплатен Батеријата за Соларна Енергија,

Buyers rating:
DEN 1900.80

Количина на стоки

【Одлични Перформанси】 : Sefepoder Li Fe PO4 батерии се направени од високо квалитетна ќелии со висока густина на енергија, Долг циклус живот, Добри безбедносни перформанси, без меморија ефект, итн.Батериите се само 1/3 од тежината на олово-киселина батерии на истиот капацитет!Повеќе безбедносни и еколошки од олово-киселина батерии. 【Безбеден и Сигурен】 : Li Fepo4 батерии ќе не изгори кога обременети, overdischarged, прекуструјна или кратко-circuited, и може да издржи високи температури без decomposing, со вграден-во BMS заштита против overcharge, overdischarge, прекуструјна и кратки-коло кола.Може да се поврзани во серија или паралелно, до 4 идентични батерии во серија, 6 A брзо полнење, излез празнење до 12 A континуирано и 10 C пулсот. 【Долг животен век】 : Литиум-јон батерии 2000+ циклуси нема проблем, додека традиционалните олово-киселина батерии само 200-300 циклуси, без меморија ефект, без оглед на тоа што државата батеријата е во, бесплатно можат да се користат. 【Широк Апликации】 : Широко се користи во повеќето области, како што се : мали ПРОЗОРЦИ, осветлување, 12 V рутер, RV/надворешна кампување, јава играчки, RV, моќ тркала, риба, пронаоѓач, резервната моќност, аматерски радио, портата настроената, соларни/ветерна енергија, 12 V рутер, Косилка за Трева, Воздушна Пумпа, Кајак,off-grid апликации, итн. 【Она што Ќе Добиете за】:1*12 V 12 Ah Li Fe PO4 батеријата, 12 месеци гаранција, Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт(ве молиме да користите Li Fe Po4 посебни држачи, со автоматско SLA полначот не може да биде целосна).Вградена батерија за управување со систем (BMS) го заштитува батеријата од разни услови за време на полнење/празнење процес.И со висока темп / низок temp автоматско отсечени.Тежината на Li Fe PO4 батеријата е само 1/3 од традиционалните олово-киселина батеријата.Li Fe PO4 батеријата може да се обезбеди 2,000+ циклуси и 10 години на служба живот.Тоа е многу издржливи и подолг живот од традиционалните олово-киселина батерии.Литиум железо фосфат батерии се киселина-бесплатно, па лесно можете да ги користите дома, на работа или за вашите доверливи, безбедни отворено потреби.Препорачливо е да ја полните батеријата со професионална Li Fe PO4 полначот со цел да целосно да ја наполните тоа (постојните оловни полначи информации за батеријата (мокра, AGM или гел) исто така, ќе работат парична казна).Ние секогаш сме во потрага да се обезбеди доволна моќ решение за нашите клиенти.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил

Декодира за Bose или за Harman Kardon со оптички интерфејс : Ова оптички влакна декодер кутија ќе се задржи вашат

DEN 1180.80