• Неодамнешно
Romondes BS100 Батеријата Тестер 12/24V за Автомобили и Камиони-Дигитален Алтернатор Тестер 2 во 1 Проверите Состојбата на Батеријата

Romondes BS100 Батеријата Тестер 12/24V за Автомобили и Камиони-Дигитален Алтернатор Тестер 2 во 1 Проверите

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

⚡ 【Лесен старт на моторот и вклучете heahlights и радио итн.Три едноставни чекори BS100 тестер ќе кажам ако вашиот динамото е во добра здравствена состојба. ⚡【Полнење на батеријата Тест】12&24 V батеријата тестер ви помогне да проверите полнење на батеријата ниво со минимален напор.Само поминете прибл.10mins да знаете како е статусот на полнење на батеријата. ????【Батеријата Вчитување Тест】Три чекори за да се провери вашиот капацитетот на батеријата се вчита во второ : го поврзете уредот, префрлете се на вчитување тест на владата, стартување на моторот.Резултатите ќе бидат јасно прикажани од страна на 7 LED светлата на BS100 12/24 V батеријата тестер. ????【Не-се грижи Купување】BS100 сет со polarities погрешно поврзани заштита и во текот-напон заштита.НЕМА ДА се ТРОШИ вашата батерија.Убава клипови со издржлив дизајн.Ние преземе целосна сопственост и одговорност за квалитетот на нашиот производ.Никакви проблеми, љубезно напред нас (https : //amzn.to/2 Jc Hl Oe) и ќе се потрудиме да го реши вашиот проблем, брзо и ефикасно.Прикачување на кабел клип на црвениот кабел за позитивниот(+) на батеријата, и црна кабел за негативниот(-).Префрлете се на вчитување тест на владата.Потоа го стартувате моторот.Вклучете го фарови за 1-2 минути, а потоа исклучете го.Отстранување на кабелот клипови од батеријата.Почекајте приближно.10 минути.Поврзете го уредот повторно. — Уште караше дека повеќето од батеријата тестери работат само ограничено на автомобил 12 V батерија?. — Romondes BS100 12/24 V батеријата тестер добро го решава проблемот!. ✔ Ниво На Наполнетост На Батеријата. ✔ Функционална Динамото Тест. ✔ Батеријата Започнете Способност. ✔ Батеријата Вчитување Тест. 12&24 V Батеријата тестер широко го опфаќа батерии на обичниот патнички автомобили, forklifts, спортски автомобили, магнети, бродови, камиони, RVs, мотоцикли, патнички приколки и дури и голф коли.Нема внатрешна Батерија е потребно!Линк и да се игра!.ЗА ДА ЈА ПРОВЕРИТЕ БАТЕРИЈАТА СЕ ВЧИТА.Прикачување на кабел клип на црвениот кабел за позитивниот(+) на батеријата, и црна кабел за негативниот(-)Префрлат на вчитување тест mode Then стартување на моторот.Неколку секунди подоцна, резултатот ќе биде прикажан.ЗА ДА ЈА ПРОВЕРИТЕ ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА НИВО.Вклучете го фарови за 1-2 минути, а потоа вклучете off Remove кабел клипови од батеријата Почекајте приближно.10 минути Поврзете го уредот повторно.Сигнал LED светлина ќе блесне според статусот на полнење, што укажува полн, половина полна или многу ниско, обвинет.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Наскоро Знак за Имот Возач,Обновливи Магнетни и Лепило Налепница Опција, Магнетни Наскоро Знак за Недвижности,Наскоро
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Наскоро Знак за Имот Возач,Обновливи Магнетни и Лепило Налепница Опција, Магнетни Наскоро Знак за Недвижности,Наскоро

Привлече внимание:наскоро знак доаѓа со светла црвена знак, што е одличен начин да се привлече внимани

DEN 405.12
Graco-Sharpe 288882 HVLP FX3000 Боја Спреј Пиштол, 1.8 mm
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Graco-Sharpe 288882 HVLP FX3000 Боја Спреј Пиштол, 1.8 mm

1.8 mm HVLP Гравитацијата се Хранат Спреј Пиштол.Лесен и компактен.Вклучува FX3000 пиштол, 600cc алуминиум првенс

DEN 3160.56
Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил

Декодира за Bose или за Harman Kardon со оптички интерфејс : Ова оптички влакна декодер кутија ќе се задржи вашат

DEN 1180.80