• Неодамнешно
QPKING Автомобил Батеријата Тестер, 12V Автомобилска Батерија Оптоварување Тестер ЦЦА 100-2400 Лошо Мобилен Тест за Редовните Поплавени,Авто Cranking и Полнење Систем Дијагно

QPKING Автомобил Батеријата Тестер, 12V Автомобилска Батерија Оптоварување Тестер ЦЦА 100-2400 Лошо Мобилен

Buyers rating:
DEN 816.00

Количина на стоки

【Мулти-Функции】 : Батеријата Тестер вклучува Батерија тест, Cranking тест, Полнење тест функции.Главно насочени да се анализира батеријата здрава состојба.Со тоа директно ќе го открие дали батеријата е добро или лошо, и сегашноста на предложените решенија. 【Професионални s статусот на полнење на подобро , проверете batterys здравје и откривање на грешки.Батеријата Тестер вклучува Батерија тест, Cranking тест, Полнење тест функции.Главно насочени да се анализира батеријата здрава состојба.Со тоа директно ќе го открие дали батеријата е добро или лошо, и сегашноста на предложените решенија. 5 Јазици не се достапни.Достапно на англиски, француски, шпански, руски и германски.Други јазици можат да бидат прилагодени ако големи количини се потребни.Двете батеријата т бидат оштетени кога поларитетот обратна врска.ЦЦА : ладно cranking Засилувачи : 00-2400. BCI : Батеријата Советот Меѓународната : 100-2400. CA : Cranking Засилувачи : 100-2400. МЦА : Морски Cranking Засилувачи : 100-2400. JIS : Јапонија Индустриски Стандард : 26 A17-245 H52. DIN : германската Авто Индустрија Комитет : 100-2200. IEC : Внатрешни Електрични Технички Commision : 100-2200. EN : Euopean Автомобилската Индустрија Асоцијација : 100-2400. SAE : Друштво на Автомобилската Индустрија Асоцијација : 100-2400. МК : Кина Национален Стандард : 30-220 AH.Поврзете го 12 V батерија, црвена клипови за да позитивни пол и црна клипови за да го негативниот пол.Батеријата Тест : Прво одберете го типот на батеријата за да се тестираат, а потоа тестот критериуми и тест спектар, а потоа ќе мора резултатите во рок од неколку секунди.Cranking Тест : По изборот на cranking тест функција, следете ги инструкциите за да го стартувате моторот.Тест завршен.Полнење на Тест : По внесување на полнење тест функција, следете ги брзо да ја зголеми брзината за да 2500 ВРТЕЖИ во минута за 5 секунди, потоа притиснете. 1pc* Автомобил Батеријата Оптоварување Тестер. 2 парчиња* Целосна бакар core kelvin клип. 1pc* Упатство.Автомобил Батеријата Оптоварување Тестер е dedicatedly развиена за да се тестираат 12 V редовни поплавени, автомобилската олово-киселина батерии, AGM рамна плоча, AGM спирала, ГЕЛ, и EFB батерии.Тоа обезбедува techs или DTYers со брз, едноставен и економично решение за да се знае batterys статусот на полнење на подобро , проверете batterys здравје и откривање на грешки.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил

Декодира за Bose или за Harman Kardon со оптички интерфејс : Ова оптички влакна декодер кутија ќе се задржи вашат

DEN 1180.80
FMOGG Хидраулични Салон регулируема Облегалка Хидраулични Коса Салон Стил Бербер Стол Покрие Класичен регулируема
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

FMOGG Хидраулични Салон регулируема Облегалка Хидраулични Коса Салон Стил Бербер Стол Покрие Класичен регулируема

Експлозијадоказ хидраулична пумпа, безбедно и безопасно, Висок раст сунѓер, се враќа брзо.Удобно педали

DEN 340.80
Депресија Центар Тркала, T27, 2x1/8x3/8, АО
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Депресија Центар Тркала, T27, 2x1/8x3/8, АО

Цена За : Секоја Дијаметар : 2" Серија : Близнаци Флексибилни Тркала Тип : Флексибилни Меша Предмет : Депре�

DEN 70.08
Graco-Sharpe 288882 HVLP FX3000 Боја Спреј Пиштол, 1.8 mm
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Graco-Sharpe 288882 HVLP FX3000 Боја Спреј Пиштол, 1.8 mm

1.8 mm HVLP Гравитацијата се Хранат Спреј Пиштол.Лесен и компактен.Вклучува FX3000 пиштол, 600cc алуминиум првенс�

DEN 3160.56