• Неодамнешно
Philips Преносни Говорникот SBA1610

Philips Преносни Говорникот SBA1610

Buyers rating:
DEN 382.80

Количина на стоки

Опис на производот Пополнување вашиот свет со богата, динамичен звук, Philips SBA1610 јазик доаѓаат со корисна мобилни застане што ги прави неверојатно лесен за употреба.За Philips Philips е посветена на разбирање и исполнување на потребите и желбите на своите клиенти.Дејствува како мобилен застане за да се види видео.Погледнете поголеми.Ова е причината зошто Philips создава врвни производи кои се пријателски спрема корисникот.Погледнете поголеми.Приклучете го вашиот уред во, и foldaway говорникот pin ќе се одржи во место додека музика игра, кои ви даваат лесен пристап до вашите медиа плеер контроли.Class D Засилувач Нуди Моќна, Јасно Sound The Преносни Говорникот има една Класа D дигитален засилувач, која трае во аналоген сигнал и се конвертира да се дигитален сигнал да се создаде подобар квалитет на звукот и погласни засилување од традиционалните Класа AB аналогни amplifiers.Џеб големина, зграби да се оди.Батеријата Напојува за Portability The Philips Преносни јазик е придвижуван од три AAA батерии, кои се даваат до 12 часа на игра време.Flexi 3,5 mm приклучок без кабел кавга.Својот лесен neodymium говорникот возачот создава јасна, богати тонови, додека на својата моќна Класа D дигитален засилувач нуди повисок, високо-квалитетен звук од традиционалните AB засилувачи.Импресивна Звук во Мал Package The 5-инчен Philips Преносни Говорникот е моќен, лесни neodymium говорникот возачот и дава 2 watts на излезна моќ за чиста, балансиран звук.Претседателот има широк фреквентен одговор спектар на 350 - 16,000 Hz и отпорност оценка на 4 ohms.Она што е во Box Philips SBA1610/37 Преносни Говорникот и брзо-start водич.Претседателот парови со повеќето медиуми играчи, вклучувајќи паметни телефони, i Pods и други MP3 плеери со приклучок за слушалки приклучоци.0 инчи долго, но тоа пакети аудио удар.Паметни телефони, MP3 плеери, и било кој музика извор со џек за слушалки можете да поврзете до говорникот 3.5-millimeter pin, кои tucks уредно во говорник, кога не е во употреба.Батерија управувана, 3x AAA.Ова го прави на Philips Преносни Говорникот идеален за патување или за слушање музика насекаде во вашиот дом или канцеларија.Преносни Говорник, Сребро SBA1610/37 At прв Поглед : Богат звук од компактни, преносни speaker Neodymium говорникот возачот дава чиста, избалансирани tones Class D дигитален засилувач создава моќни, дисторзија-слободен sound Three AAA батерии обезбеди по 12 часа на игра time Speakers работа со паметни телефони и повеќето MP3 players A стигнале помошни мозок се вклопува удобно во страна на случај.Class D засилувачи се повеќе од 90% поефикасни од Класа AB засилувачи, така што ќе добиете моќен звук од звучник со ниско потрошувачка на енергија.Погледнете поголеми.Со 60,000 регистрирани патенти, Philips е глобален лидер во иновациите, примање на бројни меѓународни награди за дизајн секоја година.Компатибилни се со паметни телефони и МП3 Players This елегантни мобилни јазик е компатибилен со повеќето медиуми играчи, вклучувајќи паметни телефони, i Pods и други MP3 плеери со 3.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

FMOGG Хидраулични Салон регулируема Облегалка Хидраулични Коса Салон Стил Бербер Стол Покрие Класичен регулируема
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

FMOGG Хидраулични Салон регулируема Облегалка Хидраулични Коса Салон Стил Бербер Стол Покрие Класичен регулируема

Експлозијадоказ хидраулична пумпа, безбедно и безопасно, Висок раст сунѓер, се враќа брзо.Удобно педали

DEN 340.80
Украсениот Случај Коло Прекинато, 250A Заштита од Преоптоварување Мали Димензии Прилагодливи Безбедно Батеријата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Украсениот Случај Коло Прекинато, 250A Заштита од Преоптоварување Мали Димензии Прилагодливи Безбедно Батеријата

ДОБРА ЕЛЕКТРИЧНА СПРОВОДЛИВОСТ : контакти се направени од бакар и никел позлатен, која има добар електр

DEN 2738.16