• Неодамнешно
Растенијата Терапија Органски Fractionated Масло од Кокос за Кожата, Косата, Телото Чист, USDA Сертифицирани Органски, Природни Крем, Масажа & Ароматерапијата Течни Превоз?

Растенијата Терапија Органски Fractionated Масло од Кокос за Кожата, Косата, Телото Чист, USDA Сертифицирани

Buyers rating:
DEN 310.80

Количина на стоки

Ние сакате да бидете сигурни и задоволни со вашето купување.Формулирани од страна на Роберт Tisserand за деца на возраст од 2-10, kidsafe (bezbednost za decata карактеристики различни од синергии и еден масла наменети за заеднички работи во оваа возраст опсег.Како родители себе, Фабриката Терапија екипа нема да се задоволи со ништо помалку од апсолутно безбедност, и овие масла не се само безбеден за децата, тие се ефективни премногу!.Таму се очекува да биде од 10.СЕРИЈА на СПЕЦИФИЧНИ GC-MS ИЗВЕШТАИ ЗА СЕКОЈ МАСЛО : Секое шише со масло од Растително Терапија оди преку повеќе рунди на тестирање вклучувајќи органолептички тестирање од страна на Роберт Tisserand, етерично масло експерт, и повеќе рунди на GC-MS тестирање од страна на неколку трети лица лаборатории.Тоа брзо се апсорбира во кожата без да остават зад мрсна остатоци.На синергија, или мешавина, на етерични масла е комбинација на две или повеќе еден масла за производство на комбиниран ефект е поголем од збирот на нивните посебни ефекти.000, самоникнати и ароматични растенија (односно кои содржат етерични масла) на Земјата, и околу 500 од нив се обработени комерцијално за екстракција на етерични масла.Растенијата Терапија нуди овие 100% чиста етерични масла разредена во нашата Fractionated Кокосово Масло, во спремен-за-користење roll-on шишиња кои се на совршен on-the-go етерично масло се користи.НЕОПХОДНА ОПШТА ПРЕВОЗНИКОТ МАСЛО : Органски Fractionated Кокосово Масло може да се користи на свој или со било етерично масло или смеса.ОРГАНСКИ FRACTIONATED КОКОСОВО МАСЛО (MCT) : Како Богородица Кокосово Масло, Fractionated Кокосово Масло MCT (Среден Синџир Триглицериди) е преполн со хранливи материи и антиоксиданси, што го прави одличен крем.Fractionated Кокосово Масло е безбоен, без мирис, и секогаш ќе останат во течна форма.Тоа е мора да се има за сува, дехидрирана кожа и да им помогне на хидрат коса, врати сјај и сјај.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Депресија Центар Тркала, T27, 2x1/8x3/8, АО
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Депресија Центар Тркала, T27, 2x1/8x3/8, АО

Цена За : Секоја Дијаметар : 2" Серија : Близнаци Флексибилни Тркала Тип : Флексибилни Меша Предмет : Депре

DEN 70.08
Graco-Sharpe 288882 HVLP FX3000 Боја Спреј Пиштол, 1.8 mm
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Graco-Sharpe 288882 HVLP FX3000 Боја Спреј Пиштол, 1.8 mm

1.8 mm HVLP Гравитацијата се Хранат Спреј Пиштол.Лесен и компактен.Вклучува FX3000 пиштол, 600cc алуминиум првенс

DEN 3160.56