• Неодамнешно
EASTCHEM Cupric Оксид, Црна Прав, CAS NO.:1317-38-0(500g/17.6 мл)

EASTCHEM Cupric Оксид, Црна Прав, CAS NO.:1317-38-0(500g/17.6 мл)

Buyers rating:
DEN 1079.76

Количина на стоки

CAS NO. : 1317-38-0. МФ : Cu O;MW : 79.545. Изглед : црна или кафена и црна прав.Water solubility : нерастворливи во вода и етанол, растворлив во разредена киселина и амониум хлорид.Бакар оксид е главно се користи за да се направи rayon, керамика, glazes и емајли, нафтени desulfurizers, а исто така и за производство на водород, catalysts, и зелено стакло.Cupric оксид е неоргански супстанции со хемиска формула Cu O.МФ : Cu O MW : 79.545 CAS NO. : 1317-38-0 Изглед : црна или кафена и црна прав Water solubility : нерастворливи во вода и етанол, растворлив во разредена киселина и амониум хлорид.Апликацијата:1. Тоа може да се користи како органска синтеза катализатор, аналитички reagent (за определување на азот), oxidant, катализатор и нафтени desulfurizer, и тоа исто така може да се користи за да се утврди јаглерод во органски соединенија.2. Се користи како боја агент во стакло, емајл, и керамичка индустрија, анти-Zou агент во боја, и полирање агент во оптичко стакло.Се користи во производство на бои, органски катализатор превозници и бакарни соединенија.Тоа е исто така се користи во rayon преработувачка индустрија и како desulfurizer за премачкување.Се користи како основен материјал за производство на други бакарни соли, како суровина за изработка на вештачки камења.3. Се користи како суровина за никел-цинк феритни и топлина-чувствителни компоненти во производството на магнетни материјали.4. Се користи во electroplating и други индустрии.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Украсениот Случај Коло Прекинато, 250A Заштита од Преоптоварување Мали Димензии Прилагодливи Безбедно Батеријата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Украсениот Случај Коло Прекинато, 250A Заштита од Преоптоварување Мали Димензии Прилагодливи Безбедно Батеријата

ДОБРА ЕЛЕКТРИЧНА СПРОВОДЛИВОСТ : контакти се направени од бакар и никел позлатен, која има добар електр

DEN 2738.16
Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил

Декодира за Bose или за Harman Kardon со оптички интерфејс : Ова оптички влакна декодер кутија ќе се задржи вашат

DEN 1180.80
Преносни Дијамант Фондацијата Четка, Мека И Компактен Влакна на Косата ABS Школка, Шминка И Послушни Фондацијата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Преносни Дијамант Фондацијата Четка, Мека И Компактен Влакна на Косата ABS Школка, Шминка И Послушни Фондацијата

♠имаат ист ♠имаат ист ♠имаат ист.Шминка чувствуваат : светлина и дише, на влакна влакната се меки и да с

DEN 90.96