• Неодамнешно
Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил Стерео Радио за Мерцедес Бенц E CLS SLK SL S CL Серија

Оптички влакна Кутија Декодер Повеќето Автобус Базирани Системи за Раководител на Единицата за Замена на Автомобил

Buyers rating:
DEN 1180.80

Количина на стоки

Декодира за Bose или за Harman Kardon со оптички интерфејс : Ова оптички влакна декодер кутија ќе се задржи вашата оригинална автомобил е оптички влакна засилувач или за Harman Kardon систем или за Bose sound system работа.Компатибилен Возило Тип : За Мерцедес Бенц CL(2004-2006) / CLS(2005-2008 ГОДИНА) / E(2003-2008) / S(2004-2006) / SL(2005-2008 ГОДИНА / SLK(2005-2008 година).Овој адаптер е plug-and-play адаптер потребни возила кои имаат оригинални COMAND APS NTG(Повеќето Автобус Базирани Системи) 1 системот, се обезбедува висока-квалитет на аудио и видео нивоа за во вашиот автомобил забава потреби.Ве молиме имајте во предвид дека ова оптички влакна декодер кутија НЕ може да се декодира D2 B Оптички Автобус Систем (COMAND2.0 & COMAND 2.5).Ве молиме имајте во предвид дека ова оптички влакна декодер кутија може да ја дешифрира вашите возила COMAND APS NTG 1 систем за информации, ве молиме проверете ја вашата возила plug порта.Намалување на инсталација цена,лесно да се инсталира.Сите кабли само треба да бидат поврзани во предниот дел.Инсталација Чекори : инсталација на овој оптички влакна декодерот е прилично лесно.Ве молиме следете ги следниве чекори подолу за да ја инсталирате декодира за да се добие звук.Чекор 1 : ПОВЕЌЕТО АВТОБУС, моќ жици, ве молиме да се поврзете на црна жица за вашиот автомобил е GND жица, жолта Б+ жица за вашиот автомобил е Б+/се БОРАТ жица, црвена АКК жица за да yuor оригинални автомобил е АКК жица.Чекор 2 : За бела приклучок и од црвениот plug на декодерот, ве молиме едноставно ги поврзете со автомобил радио единица РКА кабел е ПРЕД НАДВОР L и ЗАДНИ OUT R како на сликата. (Црвена ПРАВО ВО вашиот автомобил ПРЕД OUT R, Бела ЛЕВО ВО вашиот автомобил ПРЕД НАДВОР L).Чекор 3 : Поврзување на зелена МОЖЕ да-H/ДА-L кабли со зелена кабли од радио ISO темперамент кој се поврзете на CANBUS кутија.Ве молиме не се мешаат МОЖАТ да-H и МОЖЕ да-L кабли.(опција).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Хидраулични Берберот Стол Салон Коса Продавница Опрема, Бербер Фризерски Стол Коса Салон Посебни Берберот Стол
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Хидраулични Берберот Стол Салон Коса Продавница Опрема, Бербер Фризерски Стол Коса Салон Посебни Берберот Стол

[Солиден Салон Стол] : За фризерски столот е направен од тешки рамка, исполнет со висока густина сунѓерот

DEN 15511.68
Депресија Центар Тркала, T27, 2x1/8x3/8, АО
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Депресија Центар Тркала, T27, 2x1/8x3/8, АО

Цена За : Секоја Дијаметар : 2" Серија : Близнаци Флексибилни Тркала Тип : Флексибилни Меша Предмет : Депре

DEN 70.08