• Неодамнешно
12 Парчиња Големи Mandala Матрицата Обновливи Mandala Сликарство Шаблони 8.3 x 11.7 Инчен Флорални Дизајн Матрицата Mandala Цртање Занает Матрицата за DIY Ѕид, Плочка, Мебел, Canva, От?

12 Парчиња Големи Mandala Матрицата Обновливи Mandala Сликарство Шаблони 8.3 x 11.7 Инчен Флорални Дизајн Матрицата

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

Доволно количество : пакетот доаѓа со 12 парчиња на обновливи mandala stencils, секој матрицата вклучува различни и живи модели, подобро од другите мали stencils, можете да ги красат сè според вашите потреби.Таписерии изработка : нашата mandala флорални дизајн stencils се направени на ПЕТ пластика, издржливи и безбедни за употреба, погоден за долгорочна употреба; Дебел, флексибилен и да се перат, може да се примени постојано после миење; Тоа е добар помошник за DIY свој стил уметнички проекти.Умерена спецификации : ова mandala сликарство образец големина е околу. 21 x 29 cm/ 8.3 x 11.7 инчи; Може да се примени на дрво, ѕид, стакло, подни плочки, ткаенина, и различни станови, заоблени површини; Тие ќе ви помогне да заштедите многу време и проблеми при креирање на mandala dot слика или други занаети.Лесен за ракување : шемите за цртање занает stencils се усогласени точно за подобри ефекти; Може да биде применета со сунѓер четки, сликарски четки, акрилни бои, воздух прскање, графити спреј лименки, итн.; Тоа е одличен за вас да се создаде mandala моделот на подови, ѕидови, плочки, дрвна маса, кабинети, перници, празно платно, подарок торби и др.; Ние сме убедени дека нашите stencils може да донесе разлика и изненадување за вас.Мулти функција : овие цветни дизајн stencils се идеални за занаети и DIY проекти кои може да се применат за да се DIY свој занает проекти како што се плочки, подови, маси, кабинет, платно, мебел, ткаенини, метал, уметност весник, - карта во донесувањето одлуки, ѕид уметност и така натаму; покрај тоа, вашата имагинација и рацете на способност може да се подобри со користење на stencils да се наслика.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Фондацијата Четка Меки Влакна Кратко се Справи со Четка за Руменило Преносни во Прав со Четка Убавина Производ
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Фондацијата Четка Меки Влакна Кратко се Справи со Четка за Руменило Преносни во Прав со Четка Убавина Производ

Удобен : Постојат бразди на дното на Кратко се Справи со Прав со Четка, кој е многу удобен за прсти да се о

DEN 205.44
Наскоро Знак за Имот Возач,Обновливи Магнетни и Лепило Налепница Опција, Магнетни Наскоро Знак за Недвижности,Наскоро
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Наскоро Знак за Имот Возач,Обновливи Магнетни и Лепило Налепница Опција, Магнетни Наскоро Знак за Недвижности,Наскоро

Привлече внимание:наскоро знак доаѓа со светла црвена знак, што е одличен начин да се привлече внимани

DEN 405.12