• Неодамнешно
Украсениот Случај Коло Прекинато, 250A Заштита од Преоптоварување Мали Димензии Прилагодливи Безбедно Батеријата Заштита Switch за Градење за Статистика за Дома

Украсениот Случај Коло Прекинато, 250A Заштита од Преоптоварување Мали Димензии Прилагодливи Безбедно Батеријата

Buyers rating:
DEN 2738.16

Количина на стоки

ДОБРА ЕЛЕКТРИЧНА СПРОВОДЛИВОСТ : контакти се направени од бакар и никел позлатен, која има добар електрична спроводливост и е безбеден и сигурен.КРАТОК СПОЈ И ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ ЗАШТИТА : Дојде со карактеристиките на малата големина, краток спој заштита, заштита од преоптоварување, пламен retardant школка, висока сегментација, краток искрење, итн. -20℃-60℃ ЖИВОТНАТА средина ТЕМПЕРАТУРАТА на работа : Номинална струја за 250 A, фреквенција е 50/60 Hz.Животната средина оперативни температура од -20℃-60℃, погоден за повеќе екстремни средини.ЗАШТИТА на КОЛА И МОЌ ОПРЕМА : Главно се користи за дистрибуција на електрична енергија и заштита на кола и моќ опрема од преоптоварување, краток спој, под напон и други грешки, исто така, се користи за реткост започнување и преоптоварување, краток спој и под напон за заштита на моторот.ДОБРО ПЛАМЕН RETARDANCY : На thermosetting материјал има добра пламен retardancy, само ќе постепено carbonize дури и ако средби отворен пламен, и ќе не изгори, која е безбедно.Функција : 1. ДОБРА ЕЛЕКТРИЧНА СПРОВОДЛИВОСТ : контакти се направени од бакар и никел позлатен, која има добар електрична спроводливост и да е безбедно и reliable2. ДОБРО ПЛАМЕН RETARDANCY : На thermosetting материјал има добра пламен retardancy, само ќе постепено carbonize дури и ако средби отворен пламен, и ќе не изгори, која е safe3. КРАТОК СПОЈ И ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ ЗАШТИТА : Дојде со карактеристиките на малата големина, краток спој заштита, заштита од преоптоварување, пламен retardant школка, висока сегментација, краток искрење, итн.4. ЗАШТИТА на КОЛА И МОЌ ОПРЕМА : Главно се користи за дистрибуција на електрична енергија и заштита на кола и моќ опрема од преоптоварување, краток спој, под напон и други грешки, исто така, се користи за реткост започнување и преоптоварување, краток спој и под напон за заштита на motor5. -20℃-60℃ ЖИВОТНАТА средина ТЕМПЕРАТУРАТА на работа : Номинална струја за 250 A, фреквенција е 50/60 Hz.Животната средина оперативни температура од -20℃-60℃, погоден за повеќе екстремни environments How да се Користат : 1. Отворете пакет и го извади product2. Инсталирате коло прекинато во дистрибуцијата кутија или на wall3. Инсталација на жици на колото прекинувач и use Specification : Предмет Тип : Украсениот Случај Коло Breaker Model : UCB 250 HMaterial : најголемиот Дел калапи соединение thermosetting пластични + контакт copper Rated Струја : 250 AFrequency : 50/60 Hz Rated Изолација Напон (Ui) : AC 690 VRated Напон (Ue) : AC 660 VRated Импулс Издржат Напонот (Uimp) : 6 KVIcs=50%Icu Оценет Напон (Ue) 600v AC/660 V AC 480/500 V AC 440/460 V AC 380 V/415 AC 220/240 V DC 250 V DC 125 V Оценет граница кршење струја (Icu) 20 KA 30 KA 42 KA 42 KA 85 KA 25 KA 40 KA.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Moulded Case Circuit Breaker
Model:
UCB 250H
Material:
Bulk molding compound thermosetting plastic + contact copper
Rated Current:
250A
Frequency:
50/60Hz
Rated Insulation Voltage (Ui):
AC 690V
Rated Voltage (Ue):
AC 660V
Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp):
6KV
Ics=50%Icu :
Rated Voltage (Ue) AC 600v/660V AC 480/500V AC 440/460V  :
AC 380V/415  AC 220/240V  DC 250V  DC 125V  Rated limit breaking current (Icu) 20KA 30KA 42KA 42KA 85KA 25KA 40KA :

Купувачи како што сакаат

Африкански Кал Крпа Племенски Круг Mouse Pad со Не се Лизга Гумени База, за Компјутери, Лаптоп, Гејмерски, Канцелариски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Африкански Кал Крпа Племенски Круг Mouse Pad со Не се Лизга Гумени База, за Компјутери, Лаптоп, Гејмерски, Канцелариски

Африкански Кал Крпа Племенски Персоналните Глувчето Мат : Handpicked Шема Се Повеќе Атрактивни.Африкански К

DEN 311.76