• Неодамнешно
lovielf Пролет Цвет Флорални washi Лента | Сет од 6 Ролни | за Artts и Занаети, DIY, Scrapbooks, Journaling, Подароци Виткањето

lovielf Пролет Цвет Флорални washi Лента | Сет од 6 Ролни | за Artts и Занаети, DIY, Scrapbooks, Journaling,

Buyers rating:
DEN 407.76

Количина на стоки

Сет од 6 ролни : 50mm X 3m.ВИСТИНСКИ WASHI МАТЕРИЈАЛ - Јапонска хартија washi материјал, подобар квалитет и текстура.Хартија материјал може да биде раскинат директно, нема потреба ножици или заби, супер удобен. 6 Прекрасен цвет дизајн на моделот.ИЗДРЖЛИВИ & ЛЕПИЛО - Добар квалитет, да ги задржи леплива во долго време и да се задржи на површината се чисти по се лупено off.Совет на материјал и Лепила Washi е стил на хартија од Јапонија кои се направени со рака во традиционален начин.Тоа е направен од природни влакна најчесто од кората на Gampi дрво, Mitsumata храст, или mulberry.Сепак, washi, исто така, може да бидат направени со користење на бамбус, коноп, ориз и пченица.Па тие се semitransparent, се чувствуваат убаво и лесно да се користи.Лепило сила на washi лента е компромис помеѓу две спротивставени карактеристики : лепливи способност и removability.Washi ленти се одлични за светло должност пакување.Лепило способност може да се подобри преку внимателно избирање на тип на материјал за пакување, со користење на чиста, сува раце за смирено да примени и од страна на допуштајќи снимката се придржуваат до површината без нарушување.Совети за washi лента функција Washi лента може да се употребуваат бидејќи тие се отстранува и repositionable.Исто така, тоа може да биде раскинат од страна на рака, но употреба на лента фармацевт или ножици се препорачува за почиста намалувања.Неговата површина е мазна, со одлични перформанси водоотпорен.Совети за миење лента апликација Постојат милиони начини на употреба на washi ленти.Меѓу нив се украсување scrapbooks и календари, разликување копчиња, чинии, чаши, лични предмети и практично било кој друг вид на декорација или идентификација.Многу Washi лента проектни идеи може да се најде на интернет.Се креативни.Известување : *1 инч = 2.54 см, 1cm = 0.39 инчен (W*H*T)= Ширина*Висина*Дебелина *може да биде малку разлика во боја, затоа што на мониторот на компјутерот settings.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Healifty 3pcs Преносни Пилула Кутии Неделно Таблета Кутија Пластична Секојдневно Прегради Таблета Таблета Организатор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Healifty 3pcs Преносни Пилула Кутии Неделно Таблета Кутија Пластична Секојдневно Прегради Таблета Таблета Организатор

неделен таблета таблета кутија се Задржи на таблети, со цел и да ги заштити од прашина и нота.Чувајте ги

DEN 405.36
Фондацијата Четка Меки Влакна Кратко се Справи со Четка за Руменило Преносни во Прав со Четка Убавина Производ
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Фондацијата Четка Меки Влакна Кратко се Справи со Четка за Руменило Преносни во Прав со Четка Убавина Производ

Удобен : Постојат бразди на дното на Кратко се Справи со Прав со Четка, кој е многу удобен за прсти да се о

DEN 205.44
Божиќ Адвент Календар, Божиќ Украси, Блескав Ефект Дрвен Декор Автомобил Форма Класичните Елементи На Батеријата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Божиќ Адвент Календар, Божиќ Украси, Блескав Ефект Дрвен Декор Автомобил Форма Класичните Елементи На Батеријата

☆ Уникатен Дизајн : плоштад со два датуми може да ви помогне да одбројува деновите од Божиќ ☆ Ова ДОВЕДЕ

DEN 335.76
Интра-оралната Огледало, Медицински Задебелена Стакло двострано Ортодонтски Камера Огледало, Индивидуални Пакет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Интра-оралната Огледало, Медицински Задебелена Стакло двострано Ортодонтски Камера Огледало, Индивидуални Пакет

Висок квалитет на двострано ортодонтски стаклени огледала се многу добри стоматолошки помагала.Негова

DEN 477.60
Виси Закачалки, Булчински Продавница Полици, Таванот Закачалки, Ѕид-Монтирани Закачалки, Продавница Железо Закачалки,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Виси Закачалки, Булчински Продавница Полици, Таванот Закачалки, Ѕид-Монтирани Закачалки, Продавница Железо Закачалки,

Простор за заштеда на енергија : Организирање на дневна облека или прикажување на вашиот сезонски колек

DEN 1864.80
Raguso Вози Појас, Стареењето Отпор Издолжување Пренос Појас Високо Кршење Сила Возење Појас за Електричен Велосипед
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Raguso Вози Појас, Стареењето Отпор Издолжување Пренос Појас Високо Кршење Сила Возење Појас за Електричен Велосипед

Прекрасен додаток за електричен велосипед, електричен скутер.Висока кршење сила, добра свиткување отпо

DEN 1860.00