• Неодамнешно
Нови Lon0167 DC-AC DC 3-32V на AC 24-480V 40A Една Фаза РБС Цврста Состојба Реле w Топлина Мијалник(DC-AC DC 3-32 ν бис AC 24-480 ν 40A Einphasen-SSR-Halbleiterrelais мит Kühlkörper

Нови Lon0167 DC-AC DC 3-32V на AC 24-480V 40A Една Фаза РБС Цврста Состојба Реле w Топлина Мијалник(DC-AC DC

Buyers rating:
DEN 479.04

Количина на стоки

Име на производ : Цврста Состојба Реле + Топлина Мијалник;Модел : РБС-40 DA.Материјал : Метал, Алуминиум, Пластика;Номинална Оптоварување Тековната : 40 A.Влез : DC 3-32 V;Излез : AC 24-480 V.Вкупната Големина (Прибл.) : 8 x 5 x 8cm / 3.1" x 1.9" x 3.1" (L * W * H );Боја : Црна(Gesamtgröße (ungefähr) : 8 x 5 х 8 см / 3,1 '1,9 x' x 3,1 '(L * Б * H); Farbe : Шварц.Тежина : 190g;Пакет Содржина : 1 x Цврста Состојба Реле,1 x Топлина Мијалник(Gewicht : 190 g; Packungsinhalt : 1 x Halbleiterrelais, 1 x Kühlkörper.DC-AC DC 3-32 V на AC 24-480 V 40 A Една Фаза РБС Цврста Состојба Реле w Топлински Sink Come со алуминиумска топлина мијалник обезбедува долготрајна употреба, тоа ќе ви помогне прахосвам на топлина и заштита на вашиот реле.Цврста Состојба Реле совршен за автоматска контрола на процесот апликација, мора да компонента за температура контролер и други машини систем за контрола.Опис на German DC-AC DC 3-32 ν бис AC 24-480 ν 40 A Einphasen-SSR-Halbleiterrelais мит Kühlkörper Produktname : Halbleiterrelais + Kühlkörper; Modell : РБС-40 DAMaterial : Metall, Алуминиум, Kunststoff; Nennlaststrom : 40 AEingang : DC 3-32 ν; Ausgang : AC 24-480 v Gesamtgröße (ungefähr) : 8 x 5 х 8 см / 3,1 '1,9 x' x 3,1 '(L * Б * H); Farbe : Schwarz Gewicht : 190 g; Packungsinhalt : 1 x Halbleiterrelais, 1 x Kühlkörper.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат