• Неодамнешно
KINOSUN 150W Fresnel Волфрам Светлина центарот на Вниманието +Бесплатно 2 Сијалица Студио за Филмска Осветлување

KINOSUN 150W Fresnel Волфрам Светлина центарот на Вниманието +Бесплатно 2 Сијалица Студио за Филмска Осветлување

Buyers rating:
DEN 719.76

Количина на стоки

150watt Fresnel Светлина е идеален за употреба каде компактни, лесни волфрам Fresnel рефлектори се потребни, особено во мали studios каде мрежа висина е проблем.Изградени со корозија-отпорни, исфрлени, умре фрлија алуминиум, максимизирање на телото сила, додека одржување на мала тежина на локација тела.И покрај малата големина на Fresnels, нивните кратки фокусна должина, широк агол леќи за производство на импресивни светлина излез и добра светлина дистрибуција во текот на целосна зрак област.Како производител со седиште во Кина, нашата фабрика се произведува професионални континуиран осветлување тела слични ARRI и KINOFLO.HMI светлина, fresnel светлина, флуоресцентна светлина и LED светло се нашите главни производи.Напомена : Нашите предмети брод од Кина, купувачи ве молиме да бидете претпазливи со враќа.За враќање барање не, бидејќи на нашата одговорност, купувачите ќе му исплати врати превозот цената на Кина.Спецификации-Код тип : Волфрам со Fresnel леќа-Надвор Моќност : 150 w -Влезен Напон : 100~240 V AC -температура на Бојата : 3200 K -Сијалица грло : GX6.35 (Г. 35) -Fresnel леќа дијаметар : 50mm -Филтер дијаметар на контактот : 79mm -Barndoors дијаметар на контактот : 79mm -Осветлување агол место°/поплава° : 14 / 42 -Осветлување моќ мо место : 1m : 5985 лукс / 1.5 м : 2660 лукс / 2m : 1496 лукс -Осветлување моќ поплава режим : 1m : 1980 лукс / 1.5 м : 880 лукс / 2m : 495 лукс -Планината : 16mm 5/8" приемник -кабелот за Напојување : 3.5 m со во-линија switch-за Заштита класа : IP22, CE -Материјал : алуминиум легура -Color : blue/сива -Производ тежина : 1.7 kg-Пакет тежина : 1.9 кг -Димензии mm ( H * W * L ) : 250 * 150 * 160 мм Пакет Includes1. 1 * 150 W fresnel волфрам светлина fixture2. 1 * Поставување на 4 лист barndoor3. 1 * Јарем протезата со 16mm spigot mount4. 2 * Слободни 150 W халоген светилки (110 V или 230 V, како на вашата локална напон стандард, луковици се бесплатен дар и ние сме неодговорни за штета. ).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Вози Појас, Добра Свиткување Отпор Пренос Појас Издолжување Возење Појас Добра Маст Отпор за Електричен Скутер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Вози Појас, Добра Свиткување Отпор Пренос Појас Издолжување Возење Појас Добра Маст Отпор за Електричен Скутер

Парична казна изработка, лесно е да го замените стариот или оштетување возење појас.Има добри маснотии

DEN 1507.20