• Неодамнешно
EuisdanAA 4 Насоки Еден Џојстик Switch 240V AC 3А Сина(Interruptor де џојстик momentáneo де 4 direcciones 240V AC 3А Azul

EuisdanAA 4 Насоки Еден Џојстик Switch 240V AC 3А Сина(Interruptor де џојстик momentáneo де 4 direcciones 240V

Buyers rating:
DEN 287.76

Количина на стоки

Контакт Тип : 4 Насоки Еден ;Терминалот Број : 8. Ui : 660 V ; О : 10 A ; AC15 : 6k V ; Номинална Напон : 240 V ; Номинална Струја : 3А ; Намалување Агол : 30 Степен.Планината Навој Дијаметар : 22mm/0.87" ; Рачката Должина : 66mm/ 2.6".Вкупната Големина (Прибл.) : 12 x 4 x 3cm/4.72" x 1.57" х 1.18"(L*W*H)(Tamaño вкупно (aprox.) : 12 x 4 x 3 cm / 4,72" x 1,57" x 1,18" (L * W * H).Широко се користи во автоматизација и безбедност, инсталирајте го системот и контрола, моќ на набљудување, критичка моќ и ладење услуга, итн.(Ampliamente utilizado en automatización y seguridad, instalación del sistema y контрола, monitoreo де energía, servicio crítico де energía y enfriamiento, итн.Euisdan AA 4 Насоки Еден Џојстик Switch 240 V AC 3А Blue Description : Работат во 4 насоки, со 30 степени намалување на операција рачка, еден тип на операција.Широко се користи во автоматизација и безбедност, инсталирајте го системот и контрола, моќ на набљудување, критичка моќ и ладење услуга, итн.Ве молиме да забележите на напон пред да нарачате и бидете сигурни дека тоа може да функционира во вашата област.Спецификација : Име на Производ : Switch Contact Тип : 4 насоки Momentary Terminal Број : 8 Material : Гума, Пластика, Електрични Parts Ui : 660 VIth : 10 AAC15 : 6k VRated Напон : 240 VRated Струја : 3 ADeclination Агол : 30 Degree Mount Навој Дијаметар : 22mm/0.87"Лост Должина : 66mm/ 2.6"Вкупната Големина (Прибл.) : 12 x 4 x 3cm/4.72" x 1.57" х 1.18"(L*W*H)Нето Тежина : 152g Package Содржина : 1 x Switch Description во Spanish Interruptor де џојстик momentáneo де 4 direcciones 240 V AC 3А Azul Tipo де contacto : 4 direcciones momentáneo; numero де терминал : 8 Ui : 660 V; О : 10 A; AC15 : 6 k V; Voltaje номинална : 240 V; Corriente номинална : 3А; Ángulo де declinación : 30 grados Diámetro де ла rosca de montaje : 22 mm / 0,87"; Longitud де ла palanca : 66 mm / 2.6"Tamaño вкупно (aprox.) : 12 x 4 x 3 cm / 4,72" x 1,57" x 1,18" (L * W * H) Ampliamente utilizado en automatización y seguridad, instalación del sistema y контрола, monitoreo де energía, servicio crítico де energía y enfriamiento, итн.

Карактеристики на стоката

Product Name:
Switch
Contact Type:
4 directions Momentary
Terminal Number :
8
Material:
Rubber, Plastic, Electric Parts
Ui :
660V
Ith:
10A
AC15:
6kV
Rated Voltage:
240V
Rated Current:
3A
Declination Angle:
30 Degree
Mount Thread Diameter:
22mm/0.87
Lever Length:
66mm/ 2.6
Overall Size (Approx.) :
12 x 4 x 3cm/4.72 x 1.57 x 1.18(L*W*H)
Net Weight:
152g
Package Content:
1 x Switch :
Description in Spanish :
Interruptor de joystick momentáneo de 4 direcciones AC 240V 3A Azul :
Tipo de contacto:
4 direcciones momentáneo; número de terminal
Ui:
660 V; Ith
Diámetro de la rosca de montaje:
22 mm / 0,87; Longitud de la palanca
Tamaño total (aprox.):
12 x 4 x 3 cm / 4,72 x 1,57 x 1,18 (L * W * H)
Ampliamente utilizado en automatización y seguridad, instalación del sistema y control, monitoreo de energía, servicio crítico de energía y enfriamiento, etc. :

Купувачи како што сакаат

zxb-продавница Говорникот Заградата Говорникот Стенд 2 Пакети Звук Звучник Месеци Црна Универзална Ѕид Говорникот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

zxb-продавница Говорникот Заградата Говорникот Стенд 2 Пакети Звук Звучник Месеци Црна Универзална Ѕид Говорникот

За сите вид на ѕид монтирани јазик, како и сателитски звучници или публикации јазик.Совршени се за внатр

DEN 1900.80