• Неодамнешно
SHAXX Лиу-СЕ 628 Целосна Керамички Лого (1 парче) 628CE ZrO2 Материјал Сите Циркони Керамички Топката Лежишта 8248 mm БИДЕ-Лиу

SHAXX Лиу-СЕ 628 Целосна Керамички Лого (1 парче) 628CE ZrO2 Материјал Сите Циркони Керамички Топката Лежишта

Buyers rating:
DEN 1082.64

Количина на стоки

Број на модел : 628 Целосна Керамички Zr O2; Вртежи Капацитет : 8x24x8mm; Материјал : Zr O2 Керамички.Премази : Не-магнетни; Површина Грубост : Ra 0.05; Структура : PTFE Кафез.Имајќи Материјал : Циркониум; Динамика На Оптоварување (Cr) (N) : 1983 Година. Статички на Оптоварување (Кор) (N) : 797; Максимална Брзина (X1000 ВРТЕЖИ во минута) : 51. Топката Количина : 7; Тежина (g) : 12. 1 Својства на целосна керамички materials Ceramic Лежишта, вклучувајќи компоненти направени од керамички, имаат посебни својства, кои челик лежишта не мора, како што се не-магнетни или изолација.Тие може да се користи во нови апликации каде конвенционалните лежишта не биле практични.Керамички Лежишта се многу отпорни на топлина, овозможувајќи им на тркалање имајќи да бидат практични во висока температура средина.Ниската густина на керамички намалува центрифугалните сили предизвикани од тркалање елементи (топчиња или валјаци), што придонесе за зголемена брзина на апаратот.2 Структура на целосна керамички Bearings Full керамички (Сите-керамички) лого на Zr O2 material Full керамички имајќи имаат извонредни перформанси, како специјални електрични и магнетизам отпор, абење и отпорност на корозија, подмачкување и одржување слободни при работа, особено висока и ниска температура апликација .итн.може да се користи во страшна средина и специјално состојба.Прстените и топки направени од страна на целосна керамички материјал : Zr O2, како стандард изградба на кафез направени од страна на PEFT.3 Dementions Item : 628 CEBore Кол (d) : 8 mm Outer Кол (D) : 24 mm Width (Б) : 8 mm Cage Материјал : PEFTBearing Материјал : Zirconia Dynamic на Оптоварување (Cr) (N) : 1983 Static на Оптоварување (Кор) (N) : 797 Max Брзина (X1000 ВРТЕЖИ во минута) : 51 Ball Количина : 7 Weight (g) : 12.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Вози Појас, Добра Свиткување Отпор Пренос Појас Издолжување Возење Појас Добра Маст Отпор за Електричен Скутер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Вози Појас, Добра Свиткување Отпор Пренос Појас Издолжување Возење Појас Добра Маст Отпор за Електричен Скутер

Парична казна изработка, лесно е да го замените стариот или оштетување возење појас.Има добри маснотии

DEN 1507.20