• Неодамнешно
Батеријата Метар, Интелигентни Дигитални Батеријата Метар, позадинско осветлување на LCD Дисплејот на Мерната Опрема

Батеријата Метар, Интелигентни Дигитални Батеријата Метар, позадинско осветлување на LCD Дисплејот на Мерната

Buyers rating:
DEN 304.56

Количина на стоки

Поддршка капацитетот на батеријата за откривање, напон состојба, изградена-во отпорот, батерија празнење, ESC / Серво / PPM тест.Екранот на проценува капацитетите и напон на Li Po / Живот / Li-ion / Ni MH / Ni Cd батерија пак, и брзо проверете дали батеријата треба да се полни пред да се користат.Помага да се оптимизира работата на батеријата и да го прошири целокупниот век на батеријата со обезбедување на рамнотежа на индивидуални батерии.Поддршка на широк и тесен фреквенција servos откривање, можете рачно да тест серво ротација, на централна позиција на серво, на серво автоматски расположението лево и десно, и се лулаат брзина може да се прилагоди.Опремени со голем LCD дисплеј, тоа може визуелно да се прикаже батерија тип, останатите моќност, вкупниот напон, итн.Функција : 1. Опремени со голем LCD дисплеј, тоа може визуелно да се прикаже батерија тип, останатите моќност, вкупниот напон, итн.2. Поддршка капацитетот на батеријата за откривање, напон состојба, изградена-во отпорот, батерија празнење, ESC / Серво / PPM тест.3. Помага да се оптимизира работата на батеријата и да го прошири целокупниот век на батеријата со обезбедување на рамнотежа на индивидуални батерии.4. Екранот на проценува капацитетите и напон на Li Po / Живот / Li-ion / Ni MH / Ni Cd батерија пак, и брзо проверете дали батеријата треба да се полни пред да се користат.5. Поддршка на широк и тесен фреквенција servos откривање, можете рачно да тест серво ротација, на централна позиција на серво, на серво автоматски расположението лево и десно, и се лулаат брзина може да се прилагоди.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Батеријата Meter Material : Plastic Input Напон : 6.5 V - 29.4 VFunction : 1. Капацитетот На Батеријата Detection2. Напон Balance3. Вграден-Во Resistance4. Батеријата Discharge5. ESC / Серво / PPM Tester Product Големина : Прибл. 83x50x15mm / 3.3x2.0x0.6in Пакет Листа : 1 x Батеријата Meter1 x англиски Manual Note : 1. Ве молиме овозможи 0-2 cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Battery Meter
Material:
Plastic
Input Voltage:
6.5V - 29.4V
Function:
1. Battery Capacity Detection :
2. Voltage Balance :
3. Built-In Resistance :
4. Battery Discharge :
5. ESC / Servo / PPM Tester :
Product Size:
Approx. 83x50x15mm / 3.3x2.0x0.6in
Package List:
1 x Battery Meter :
1 x English Manual :
1. Please allow 0-2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Купувачи како што сакаат

Вози Појас, Добра Свиткување Отпор Пренос Појас Издолжување Возење Појас Добра Маст Отпор за Електричен Скутер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Вози Појас, Добра Свиткување Отпор Пренос Појас Издолжување Возење Појас Добра Маст Отпор за Електричен Скутер

Парична казна изработка, лесно е да го замените стариот или оштетување возење појас.Има добри маснотии

DEN 1507.20