• Неодамнешно
CAOMING LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Галакси A8 / A8000 (Боја : Злато)

CAOMING LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Галакси A8 / A8000 (Боја : Злато)

Buyers rating:
DEN 1989.60

Количина на стоки

Замена LCD Дисплеј + Екран на Допир Digitizer Собранието за Samsung Галакси A8 / A8000. Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една.Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога.Целосно се вклопуваат и да работат.Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот.За product1. Замена LCD Дисплеј + Екран на Допир Digitizer Собранието за Samsung Галакси A8 / A80002. Замена на старите, скршени, испукана, оштетени one3. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од ever4. Целосно се вклопуваат и да работат 5. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред shipping6. Професионалната инсталација е препорачливо.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Пред Инсталацијата Notes Tips 1 : Тест пред инсталацијата Кога тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.Совети 2 : Симулира тестирање Екран замена е многу кревка производ.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Совети 3 : не повеќе од свртите кабелот ве Молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.Advantages1. Големи акции, брза испорака, може да се сретне големи купување план 2. врвен квалитет. 3. Целосно се вклопуваат и да работат 4. Снабдување квалитет гаранција со професионална услуга.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат