• Неодамнешно
7 Компјутери Кожа Сечење Занает Поставите Leathercraft Работ Skiving DIY Занает Алатка Вклучувајќи 2 Кожа Работ Beveler, Кожа Сечење Нож, 4 U/V Облик Groover за DIY Кожа Занает (1.0 mm, 1.5 мм)

7 Компјутери Кожа Сечење Занает Поставите Leathercraft Работ Skiving DIY Занает Алатка Вклучувајќи 2 Кожа Работ

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

Практична Алатка за Сечење Сет : секој пакет доаѓа со 7 парчиња кожа работни алатки, вклучувајќи 2 парчиња кожа работ bevelers, 1 парче кожа сечење нож, и 4 парчиња U/V облик groovers; Интимни комбинација е соодветна за вас да се создаде некои исклучителна DIY занаети.Сигурен во Материјал : кожа beveler и сечење нож се изработени од квалитетни нерѓосувачки челик работ со дрвената рачка, лесен и пренослив, сигурен во вашата апликација; Groovers се направени од не 'рѓосувачки челик, здрав и мазна, не е лесно да се пробие или' рѓа, може да се примени за долго време.Едноставни за Ракување : кожа сечење алатки се лесни за користење, тие можат да се применат за кожа кроење, edge beveler работа, и полирање кожа; Тие укажаа рабови и соодветни за сечење агли, погоден за почетници да се намали на рабовите на кожа.Основни Изработката Работа : овие кожа изработката алатки се неопходни и основни за кожа занает материјали, кој може да ви помогне да се направи мазна и исклучителна кожа рабови, ќе можат да ги користат со доверба кога ќе треба да се заврши кожа занает проект.Широко Применливи : ова leatherworking стартер сет има широк спектар на апликации, погоден за создавање на паричници, ремени, торби, џеб удар, чанти, и повеќе занаети, содржините во овој сет се корисни кожен резен алат за почетници, занаетчии, и другите кои сакаат да научат кожа изработка.Удобен за носење : Овие кожа ивица алатки се лесни и мал во големина, што ги прави лесен за носење и чување, само пак ги во кеса или кутија, која ќе не заземаат премногу простор.Идеален присутни избори : Кожа занает рака алатки имаат и сигурен материјал и разноврсна функции, кои се убаво подароци за вашите пријатели, соседи, роднини, членови на семејството и други лица кои сакаат да се создаде деликатна кожа занаети.Карактеристики : Материјал : Кожа работ beveler : нерѓосувачки челик со дрво се справи со Кожа сечење нож : нерѓосувачки челик со дрво се справи со Groover : не ' рѓосувачки челик Боја : како на сликата прикажани Големина : Кожа работ beveler : 149 mm/ 5.87 инчи во должина, 1.0 mm или 1.5 mm сечење на работ Кожа сечење нож : 6.3 x 2.3 x 1.45 инчи во должина, челик тело должина, ножот ширина Groover : 9.5 cm/ 3.74 инчи (95 U/V), 11.5 cm/ 4.53 инчи (115 U/V) Пакетот вклучува : 2 x Кожа работ bevelers 1 x Кожа сечење нож 4 x Groovers Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Посочи места вклучени, ве молиме да ги задржи подалеку од деца.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

C Тип на Прекинувач, Огноотпорни и Температура Отпорни Прекинувач Високо - Бакар Коло Прекинато Премија за Домаќинство
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

C Тип на Прекинувач, Огноотпорни и Температура Отпорни Прекинувач Високо - Бакар Коло Прекинато Премија за Домаќинство

【Со опашката порта】Ефикасно зачувување на жица инсталација време, жица не може да биде поврзан на прис

DEN 254.16