• Неодамнешно
Имајќи Топки Имајќи Топката Замена Висока Механичка Сила Висока Цврстина Висока Температура Имајќи Лого(9.525 mm)

Имајќи Топки Имајќи Топката Замена Висока Механичка Сила Висока Цврстина Висока Температура Имајќи Лого(9.525

Buyers rating:
DEN 2049.60

Количина на стоки

Силна отпорност на корозија, може да се користи во силна киселина и силна алкално.Ниска линеарен коефициент на експанзија (3.2 x 10-6/K), речиси 1/4 од имајќи челик, можат да го издржат брзи промени на температурата.Висока температура отпорни, силициум нитрид керамички топки под 1000℃средина може да биде нормално се користи.Висока цврстина, висока јачина и висока цврстина.Со ниска густина (3.2 g/cm3), околу 60% полесен од челик топката, намалување носат и бучава.Силикон Нитрид керамички топка ужива висок керамички сила, добра отпорност на абење, висок вкочанетост, отпорност на корозија, висока температура на корозија, електрична изолација, Ниска магнетни спроводливост и мал дел и други перформанси кои метал материјал не треба.Погоден за возен тело на посебни керамички имајќи.Карактеристики : Висока цврстина, висока јачина и висока цврстина.Силна отпорност на корозија, може да се користи во силна киселина и силна алкално.Висока температура отпорни, силициум нитрид керамички топки под 1000℃средина може да биде нормално се користи.Со ниска густина (3.2 g/cm3), околу 60% полесен од челик топката, намалување носат и бучава.Ниска линеарен коефициент на експанзија (3.2 x 10-6/K), речиси 1/4 од имајќи челик, можат да го издржат брзи промени на температурата на Само-подмачкување, може да се реши загадување предизвикано од страна на подмачкување средни и неповолно прилог,Може да се користи во вакуум и висока температура.Отпорност, висока механичка сила.Примена : висока температура лого, лого, хемиски пумпа, керамички вентил топката.Спецификација : Материјал : Силикон Нитрид Точноста ниво : G10 Големина опсег : 9.525/10.318/11.113/11.509 мм(Изборен) Тежина : 25 - 40 g / 0.9-1.4 оз(прибл.) Пакет листата : 5 x Имајќи Топката.

Карактеристики на стоката

Material:
Silicon Nitride
Accuracy level:
G10
Size range:
9.525/10.318/11.113/11.509mm(Optional)
Weight:
25 - 40 g / 0.9-1.4 oz(approx.)
  :
Package list:
5 x Bearing Ball :

Купувачи како што сакаат