• Неодамнешно
Лиен Случај Коло Прекинато, Батерија Заштита Switch Isolator Краток Искрење -20℃-60℃ Thermoset Пластични Висока Сегментација за Моќ Опрема

Лиен Случај Коло Прекинато, Батерија Заштита Switch Isolator Краток Искрење -20℃-60℃ Thermoset Пластични Висока

Buyers rating:
DEN 832.56

Количина на стоки

ГЛАВНА ЦЕЛ : Главно се користи за дистрибуција на електрична енергија и заштита на кола и моќ опрема за да се избегне коло штета.КОРИСТЕЊЕ на ТЕМПЕРАТУРА : На собна температура опсег е -20℃-60℃, погоден за повеќе екстремни средини.Со ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : На 2 P коло прекинато има карактеристики на висока сегментација и кратки искрење, итн., со добар practicability.THERMOSET ПЛАСТИЧНИ : Користење одлична thermosetting пластика, тоа ќе не изгори кога наидувате на отворен пламен, со безбедно функционирање.МОТОРНИ ЗАШТИТА : исто така, Може да се користи како ретко стартување на моторот и да се обезбеди преоптоварување, краток спој, undervoltage заштита.Функција : 1. ГЛАВНА ЦЕЛ : Главно се користи за дистрибуција на електрична енергија и заштита на кола и моќ опрема за да се избегне коло штета.2. МОТОРНИ ЗАШТИТА : исто така, Може да се користи како ретко стартување на моторот и да се обезбеди преоптоварување, краток спој, undervoltage заштита.3. THERMOSET ПЛАСТИЧНИ : Користење одлична thermosetting пластика, тоа ќе не изгори кога наидувате на отворен пламен, со безбедно функционирање.4. КОРИСТЕЊЕ на ТЕМПЕРАТУРА : На собна температура опсег е -20℃-60℃, погоден за повеќе екстремни средини.5. Со ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : На 2 P коло прекинато има карактеристики на висока сегментација и кратки искрење, итн., со добар practicability.Како да го Користите : 1. Отворете пакет и го извади product2. Инсталирате коло прекинато во дистрибуцијата кутија или на wall3. Инсталација на жици на колото прекинувач и употреба it Specification : Предмет Тип : Коло Breaker Model : UAB 100 CMaterial : BMC thermosetting пластични + бакар contact Rated Струја : 100 AFrequency : 50/60 Hz Rated Изолација Напон (Ui) : AC 690 VRated Напон (Ue) : AC 660 VRated Импулс Издржат Напонот (Uimp) : 6 KVIcs=50%Icu Мачка Оценет Напон (Ue) AC 600/660 V AC 480/500 V AC 440/460 V AC 380 V/415 AC 220/240 V Оценет Крајната Кршење Струја (Icu) 2.5 КА 2.5 КА 5 KA 7.5/5 KA 10 KA Пакет Листа : 1 x Коло Breaker1 x Divider Plate1 x Завртка Пакет.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Circuit Breaker
Model:
UAB 100C
Material:
BMC thermosetting plastic + copper contact
Rated Current:
100A
Frequency:
50/60Hz
Rated Insulation Voltage (Ui):
AC 690V
Rated Voltage (Ue):
AC 660V
Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp):
6KV
Ics=50%Icu Cat A :
Rated Voltage (Ue) AC 600/660V AC 480/500V AC 440/460V AC 380V/415 AC 220/240V Rated Ultimate Breaking Current (Icu) 2.5KA 2.5KA 5KA 7.5/5KA 10KA :
Package List:
1 x Circuit Breaker :
1 x Divider Plate :
1 x Screw Pack :

Купувачи како што сакаат

zxb-продавница Говорникот Заградата Говорникот Стојат Универзална Говорникот Месеци Целост Предлогот на Говорникот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

zxb-продавница Говорникот Заградата Говорникот Стојат Универзална Говорникот Месеци Целост Предлогот на Говорникот

За сите вид на ѕид монтирани јазик, како и сателитски звучници или публикации јазик.Совршени се за внатр

DEN 1293.12
NAZSVG Зима Деца, Момчиња и Девојки Лабава Памук Одговараат Мечка Симпатична Бебе Печатени Одговараат со Маскирани
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

NAZSVG Зима Деца, Момчиња и Девојки Лабава Памук Одговараат Мечка Симпатична Бебе Печатени Одговараат со Маскирани

памук смеса.Направен во САД и се Увезени.Еластична затворање ✅Се подобрува секој ден : Ние ги слушаат ми

DEN 1953.60