• Неодамнешно
Северна Америка Т-28D Тренер Авиони Скала 1/48 Пластични Модел Комплет Roden 450

Северна Америка Т-28D Тренер Авиони Скала 1/48 Пластични Модел Комплет Roden 450

Buyers rating:
DEN 762.96

Количина на стоки

Тип : Пластични Модел Комплет.Историски Период : 1946 - 1991 Година.Скала : 1/48. Модел должина : 209 mm / 8.22 инч.Обука авиони во воздух сили на било која земја, треба секогаш да одигра многу важна улога.Пред да се доверени со борбени машини, почетник пилоти мора да помине задолжителен тест лет на еден тренер да се стекнат со теоретски вештините научени во училницата.Доста често, две седишта верзии на обичните борба против машини се користат за ова, кога иднина борец пилоти се подготвуваат за пример.Сепак, како по правило, почетна летови биле спроведени со цел да се изградат основните тренери.Во историјата на Америка воздух рацете еден од најпознатите епоха-машини за изработка на оваа класа беше Северна Америка е Т-6 Texan, наменета пред почетокот на втората светска војна и произведена во количина од повеќе од 15 илјади единици.Оваа машина беше извезуваат во многу земји ширум светот, и неговата служба траеше до крајот на 1960-тите.Меѓутоа, со крајот на клипот-engined ера стана јасно дека новиот авион беше потребно која би можела да го замени Т-6 Texan за основните пилот обука.Американската Морнарица имаше одредена потреба за нов авион - флота имаше сега станаа основа на земја е стратешки проектиран моќ, а тоа е зошто тоа е потребно да се изгради машина за брзо обука на нова генерација на почетник пилоти да се соработува со бродови и слета авион на превозникот палубата.Во 1946 година се појавиле на Северно Американската фирма нуди XSN2 J проект да Морнарица, кој мораше да го замени SNJ (Морнарицата е име за Т-6).Една година подоцна, на Воздухопловните Сили, исто така, одлучи да го замени Т-6, и Северно-Американски брзо модифицирани прототип на војската спецификација, станува Т-28. Првиот тест летови се одржа во септември 1949 и нивните резултати повеќе од задоволни војската.Северна Америка добиле наредба за 266 машини, назначени на Т-28 A Тројански.Авионот имаше класичен тандем на седење, голем кабина со одличен приказ, и може да носи различни ordnance на далекуводи под крилја ако е потребно.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Кошарка Складирање Багажник, Железо Топката Рек Кошарка Застане на Децата Фудбал Рамка за Училиште Салата, Лесно
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Кошарка Складирање Багажник, Железо Топката Рек Кошарка Застане на Децата Фудбал Рамка за Училиште Салата, Лесно

[Цврсти и издржливи рамка] топката рек складирање решетката е направен од цврсти и издржливи железо мат

DEN 429.60
30 Парчиња Бело Лепило Куки Круг Плоштадот Цвет Комунални Куки Виси на Ѕидот Куки Пластични Куки Таванот и Ѕидот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

30 Парчиња Бело Лепило Куки Круг Плоштадот Цвет Комунални Куки Виси на Ѕидот Куки Пластични Куки Таванот и Ѕидот

【Пакет вклучуваат】ќе добиете 30 парчиња бела таваница куки, доволно за вашата дневна виси барања 【Сигу

DEN 239.76
NAZSVG Зима Деца, Момчиња и Девојки Лабава Памук Одговараат Мечка Симпатична Бебе Печатени Одговараат со Маскирани
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

NAZSVG Зима Деца, Момчиња и Девојки Лабава Памук Одговараат Мечка Симпатична Бебе Печатени Одговараат со Маскирани

памук смеса.Направен во САД и се Увезени.Еластична затворање ✅Се подобрува секој ден : Ние ги слушаат ми

DEN 1953.60