• Неодамнешно
SHAXX Лиу-СЕ 607 607CE Целосна Керамички Лого (1 парче) 7196 mm ZrO2 Материјал Сите Циркони Керамички Топката Лежишта СЕ-Лиу

SHAXX Лиу-СЕ 607 607CE Целосна Керамички Лого (1 парче) 7196 mm ZrO2 Материјал Сите Циркони Керамички Топката

Buyers rating:
DEN 1048.56

Количина на стоки

Број на модел : 607 Целосна Керамички Zr O2; Вртежи Капацитет : 7x19x6mm; Материјал : Zr O2 Керамички.Површина Грубост : Ra 0.05; Премази : Не-магнетни; Структура : PTFE Кафез.Кафез Материјал : PEFT; Имајќи Материјал : Циркониум; Топката Количина : 6. Динамичко Оптоварување (Cr) (N) : 1390; Статички На Оптоварување (Кор) (N) : 502. Максимална Брзина (X1000 ВРТЕЖИ во минута) : 65; Тежина (g) : 5.46. 1 Својства на целосна керамички materials Ceramic Лежишта, вклучувајќи компоненти направени од керамички, имаат посебни својства, кои челик лежишта не мора, како што се не-магнетни или изолација.Тие може да се користи во нови апликации каде конвенционалните лежишта не биле практични.Керамички Лежишта се многу отпорни на топлина, овозможувајќи им на тркалање имајќи да бидат практични во висока температура средина.Ниската густина на керамички намалува центрифугалните сили предизвикани од тркалање елементи (топчиња или валјаци), што придонесе за зголемена брзина на апаратот.2 Структура на целосна керамички Bearings Full керамички (Сите-керамички) лого на Zr O2 material Full керамички имајќи имаат извонредни перформанси, како специјални електрични и магнетизам отпор, абење и отпорност на корозија, подмачкување и одржување слободни при работа, особено висока и ниска температура апликација .итн.може да се користи во страшна средина и специјално состојба.Прстените и топки направени од страна на целосна керамички материјал : Zr O2, како стандард изградба на кафез направени од страна на PEFT.3 Dementions Item : 607 CEBore Кол (d) : 7 mm Outer Кол (D) : 19 mm Width (Б) : 6 mm Cage Материјал : PEFTBearing Материјал : Zirconia Dynamic на Оптоварување (Cr) (N) : 1390 Static на Оптоварување (Кор) (N) : 502 Max Брзина (X1000 ВРТЕЖИ во минута) : 65 Ball Количина : 6 Weight (g) : 5.46.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Кошарка Складирање Багажник, Железо Топката Рек Кошарка Застане на Децата Фудбал Рамка за Училиште Салата, Лесно
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Кошарка Складирање Багажник, Железо Топката Рек Кошарка Застане на Децата Фудбал Рамка за Училиште Салата, Лесно

[Цврсти и издржливи рамка] топката рек складирање решетката е направен од цврсти и издржливи железо мат

DEN 429.60