• Неодамнешно
BestsQ Компатибилен со Мотор Twin Cam Заклучување Усогласување на Мерењето Алатка за Полнење за Mazda Опел ОПЕЛ

BestsQ Компатибилен со Мотор Twin Cam Заклучување Усогласување на Мерењето Алатка за Полнење за Mazda Опел ОПЕЛ

Buyers rating:
DEN 861.12

Количина на стоки

Овој комплет се состои од соодветни алатки за да ја заклучите camshafts на twin cam (мулти-вентил) мотори со цел да се запре ротирачки надвор од темпиран на позицијата кога мерењето на времето појас е заменет и отстранети.Тоа, исто така, обезбедува различни camshaft заклучување иглички кои може да покријат одредени вратило и flywheel заклучување апликации.Услугата ќе биде полесно и за намалување на ризикот на неточни вентил на мерењето од земање место.Комплет, исто така, се снабдува со две популарни flywheel држи tools.Тие се идеални и се од суштинско значење за отстранување на вратило макара при замена на времето појас.Апликацијата 1548-А FIESTA 1.25, 1.4(95-),1.8-XR2i/Rs 1800 16 V MONDEO 1.6,1.8,2.0 16 V (93-) MAZDA : 121.1.25 1548-Б ОПЕЛ / "ОПЕЛ" : ASTRA G 1.7 TD ASTRA-G 2.0 16 V VECTRA 1.8 / 2.0 16 V.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат