• Неодамнешно
Полиуретански Круг Појас, Полиуретан Материјал Полиуретан Појас Лесна Инсталација Зелени за Полиуретан Круг Појас за Полиуретан Појас(10mm3m)

Полиуретански Круг Појас, Полиуретан Материјал Полиуретан Појас Лесна Инсталација Зелени за Полиуретан Круг

Buyers rating:
DEN 592.56

Количина на стоки

Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност.СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина.Тоа може да го замени традиционалниот гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво.Се користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн.Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век.СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност на Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век може да се замени традиционалните гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво што се Користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн .

Карактеристики на стоката

Material:
Polyurethane
Color:
green
Size(Optional):
2mm*10m,3mm*10m,4mm*10m,5mm*10m,6mm*10m,8mm*5m,10mm*3m,12mm*3m,15mm*3m
Surface:
 Rough
Weight:
Approx.44g~650g/1.6oz~22.9oz
Method of use:
use lighter or electric fire heating, bring it butt into a circle,take the joint thoroughly cleaned as pulley, industrial belt
Package list:
1 x Polyurethane Round Belt :
  :
  :
  :
  :
  :

Купувачи како што сакаат