• Неодамнешно
jlbkkyd Занаети DIY 2/5 Двор 1/2 13mm Сјајна Најлон Кадифен Еластична Spandex Бенд Рамо Webbing Градник Рака долна облека долна Облека за Шиење Намали за Ткаенина Додатоци (Боја : Бе?

jlbkkyd Занаети DIY 2/5 Двор 1/2 13mm Сјајна Најлон Кадифен Еластична Spandex Бенд Рамо Webbing Градник Рака

Buyers rating:
DEN 393.36

Количина на стоки

Погоден за разни уметност и занает, како, dressmaking општи измени, wristbands итн.Ќе бидете во можност да додадете водат до било облека со леснотија. 100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Еластичен мозок е направена од полиестер, не-toxicl и кожата пријателски.Еластичен јаже е еластичен доволно, и лесно да се намали без оглед на должината сакате.Оваа еластична бенд може да биде лесно да се врати во првобитна должина доволно во опсег од дозволената затегнувачка еластична деформација.ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Идеален за креирање на медиум облека да се поголем облека, dressmaking, wristband на облека, разни уметности & занает проекти, scrunchies итн.Состојба : Бренд New Material : 70% Chinlon & 30% Spandex6 Бои : Црвена, Роуз Розова, Голи, Орхидеи, White & Black Width : 1/2" (13mm)Пакет Содржи : 2 метри, или 5 yards WARM ПОТСЕТУВАЊЕ : Боја разлика може да постои предизвикани од фотографија осветлување и компјутерски монитори.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат