• Неодамнешно
Dixon RD600EZ Нерѓосувачки Челик 316 EZ Шеф-Кодот за Типот D Камери и Жлебот Црево Фитинг, 6 Приклучок x 6 NPT Женски

Dixon RD600EZ Нерѓосувачки Челик 316 EZ Шеф-Кодот за Типот D Камери и Жлебот Црево Фитинг, 6 Приклучок x 6 NPT

Buyers rating:
DEN 6479.76

Количина на стоки

Камери и жлебот фитинг со рачки кои остануваат заклучени кога ангажирана да помогне да се спречи прекинува.Женски cam спојка крајот за поврзување на машките ритам адаптери и еден NPT женски навој крајот за поврзување на NPT машки навој конекција (Тип D).Нерѓосувачки челик 316 за повисока сила и поголема отпорност на корозија од не ' рѓосувачки челик 304. Корозивни-отпорен на инвестиции екипа од не ' рѓосувачки челик cam заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Нитрилна butadiene гума печат оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. На Dixon Тип D ' рѓосувачки челик 316 EZ Шеф-Заклучување на cam и жлебот фитинг има рачки кои остануваат заклучени кога ангажирана да помогне да се спречи прекинува (EZ Шеф-Брава).Тоа е еден женски cam спојка крајот за поврзување на машките ритам адаптери и еден NPT женски навој крајот за поврзување на NPT машки навој конекција (Тип D).Телото е направено од нерѓосувачки челик 316 за повисока сила и поголема отпорност на корозија од не 'рѓосувачки челик 304 и таа е корозивни-отпорен на инвестиции екипа од не' рѓосувачки челик cam заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Со нитрилна butadiene гума (Buna-N) печат овозможува течење-тесни одговара дека е оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. Оваа Dixon камери и жлебот фитинг е погоден за употреба во комерцијални или индустриски проток системи, како што се вода транспорт и третман, управување со отпад, и во нафта системи, меѓу другите, но тоа не треба да се користи во компримиран воздух или пареа апликации.Црево фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола, и менување на насоката на проток во цевки и црева системи во многу различни индустрии.При купување црево фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој, unthreaded, или со користење на друга конекција стандард, како што се камери и каналите, и доаѓаат во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, Мериленд.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Мобилен Телефон Прашина Доказ Нето Налепници Говорникот Прашина Маска Телефон Говорникот Покривајте Телефонот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мобилен Телефон Прашина Доказ Нето Налепници Говорникот Прашина Маска Телефон Говорникот Покривајте Телефонот

Убаво комбинации : пакет доаѓа со 14 парчиња на мобилен телефон говорникот прашина мрежи со 1 парче пинце

DEN 191.76
17 Парчиња 3D Акрилик Огледало на Ѕидот Оркестарот Налепници DIY Здраво Слатко Образите Огледало на Ѕидот Оркестарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

17 Парчиња 3D Акрилик Огледало на Ѕидот Оркестарот Налепници DIY Здраво Слатко Образите Огледало на Ѕидот Оркестарот

Пакетот вклучува : ќе добиете сет на огледало на ѕидот декорација, вклучувајќи 3 парчиња зборот огледало

DEN 239.76