• Неодамнешно
Лиу-СЕ SMR693 2OS Минијатурни 4 Цилиндричен Мотор Имајќи 3x8x4 Mm БЛАГАЈНИЧКИТЕ ABEC7 Нерѓосувачки Челик Хибрид Керамички Имајќи 693 Топката Лежишта СЕ-Лиу

Лиу-СЕ SMR693 2OS Минијатурни 4 Цилиндричен Мотор Имајќи 3x8x4 Mm БЛАГАЈНИЧКИТЕ ABEC7 Нерѓосувачки Челик Хибрид

Buyers rating:
DEN 612.00

Количина на стоки

Количина : ќе добиете 2 парчиња топката лежишта.Структура : 3x8x4 Керамички Топката Имајќи.Број на модел : S693 2 RS БЛАГАЈНИЧКИТЕ ABEC7 LD Лежишта.Површина Грубост : Ra 0.05; Вртежи Капацитет : Мамка За Кастинг.Материјал : не ' Рѓосувачки Челик; Премази : 3*8*4 мм.ТЕХНИЧКИ SPECSModel : SMR693 2 OS Внатрешен (d) : 3 mm Outer (D) : 8 mm Width (Б) : 4 mm Grade : ABEC-7 Material : Нерѓосувачки Челик Прстени Затворачи : Не-Контакт Гума Sealed Balls : Si3 N4 Керамички Balls Lubrication : Само Подмачкано ( БЕЗ Маснотии)Количина : ќе добиете 2 парчиња топката bearings Should јас масло керамички лежишта?Целосна керамички лежишта може да се кандидира целосно да се исуши.Тие немаат потреба од подмачкување за да се кандидира.Керамички е не-porous, за разлика од челик, како резултат на тоа, речиси е frictionless.Бидејќи нема топлина израстоци и практично нема триење, полн керамички лежишта може да се кандидира целосно да се исуши.Кои се предностите на керамички топки?1.Од керамика се тешко корозивен, керамички возен лежишта се погодни за операција под тешки услови, исполнет со корозивни медиуми.2.Бидејќи густината на керамички тркалање на топката е помал од тој на челик, тежината е многу полесни, толку центрифугалните ефект на надворешниот прстен може да биде намалена за 40% кога ротира и услугата живот е во голема мера се прошири.3.Бидејќи modulus на еластичноста на керамички е повисока од онаа на челик,тоа не е лесно да се деформирани кога подложен на сила, толку тоа е подобро да се зголеми работната брзина и да се постигне поголема прецизност.Чистење Лежишта : Повеќето репортажите се дизајнирани така лежишта може да се отстрани за чистење, greasing и замена.1.Растворувачи како минерални духови, кочница чистење течност, acetone, naphtha, денатурирани алкохол, полесни течност, итн.се надразнувачи, запаливи и опасно да дишат, па вежба соодветни мерки на претпазливост ако ги користите! 2.Никогаш не се чисти лежишта во кајгана базирани производи, бидејќи тоа може да ги оштети многу метали.3.Око за заштита треба да се носи, ако се користи воздух за да се вртат или сува имајќи.Лагери може да стане проектили од лошо опремени лежишта.4. Избегнувајте употреба на растворувачи кои содржат perfu.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Панталоните Закачалки Фенси Панталоните Закачалка 4 Ниво Не се Лизга Сомот Панталони Рек Плакарот Организаторот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Панталоните Закачалки Фенси Панталоните Закачалка 4 Ниво Не се Лизга Сомот Панталони Рек Плакарот Организаторот

Карактеристики : цврсти и издржливи панталони закачалката е лесен и може да издржи до 11 килограми, многу

DEN 247.20
Коноп Јаже Товар Нето Ѕид Декоративни Изолација Висат Крпа Нето, Деца Скалило Балконски Огради Ограда Игралиште
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Коноп Јаже Товар Нето Ѕид Декоративни Изолација Висат Крпа Нето, Деца Скалило Балконски Огради Ограда Игралиште

ПОКРИЕНОСТ : Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои с

DEN 2363.52
Дишете Сега - Полно Шише
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дишете Сега - Полно Шише

Сите природни, хемискобесплатно синус олеснување додаток кој ви овозможува да дише кога сте страдаат о�

DEN 599.76
Топла Max 24176 Вежба Тип Совет Почиста Сет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Топла Max 24176 Вежба Тип Совет Почиста Сет

Заврши Вежба со Тип Совет Почиста Сет (1 еа дури и големини 52 преку 74).Предлози за употреба за : шофершајбн

DEN 189.36
Fujitsu FI-718PR Imprinter За fi-7140 fi-7160 PA03670-D201
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fujitsu FI-718PR Imprinter За fi-7140 fi-7160 PA03670-D201

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 6336.00 13043.52
Мали Авиокомпанија Цевки Воздух Камен, Кислород Пумпа Фитинзи Воздушна Пумпа Пластични Фитинзи Кислород Компресор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мали Авиокомпанија Цевки Воздух Камен, Кислород Пумпа Фитинзи Воздушна Пумпа Пластични Фитинзи Кислород Компресор

Три‑начин diverter вентил може да се комбинираат 2 воздухот места во еден канал, и исто така, може да се поде�

DEN 258.96
Хидраулични Берберот Стол Салон Коса Продавница Опрема, Бербер Стол Коса Салон Посебни Чешлање Стол Фризерски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Хидраулични Берберот Стол Салон Коса Продавница Опрема, Бербер Стол Коса Салон Посебни Чешлање Стол Фризерски

[Солиден Салон Стол] : За фризерски столот е направен од тешки рамка, исполнет со висока густина сунѓерот

DEN 1271.76