• Неодамнешно
SHAXX Лиу-СЕ 606CE Целосна Керамички Имајќи 606 ZrO2 Материјал (1 парче) 6176 mm Сите Циркони Керамички Топката Лежишта СЕ-Лиу

SHAXX Лиу-СЕ 606CE Целосна Керамички Имајќи 606 ZrO2 Материјал (1 парче) 6176 mm Сите Циркони Керамички Топката

Buyers rating:
DEN 1456.80

Количина на стоки

Број на модел : 606 Целосна Керамички Zr O2; Вртежи Капацитет : 6x17x6mm; Материјал : Zr O2 Керамички.Премази : Не-магнетни; Површина Грубост : Ra 0.05; Структура : PTFE Кафез.Имајќи Материјал : Циркониум; Динамика На Оптоварување (Cr) (N) : 1347. Статички на Оптоварување (Кор) (N) : 474; Максимална Брзина (X1000 ВРТЕЖИ во минута) : 32. Топката Количина : 6; Тежина (g) : 4.16. 1 Својства на целосна керамички materials Ceramic Лежишта, вклучувајќи компоненти направени од керамички, имаат посебни својства, кои челик лежишта не мора, како што се не-магнетни или изолација.Тие може да се користи во нови апликации каде конвенционалните лежишта не биле практични.Керамички Лежишта се многу отпорни на топлина, овозможувајќи им на тркалање имајќи да бидат практични во висока температура средина.Ниската густина на керамички намалува центрифугалните сили предизвикани од тркалање елементи (топчиња или валјаци), што придонесе за зголемена брзина на апаратот.2 Структура на целосна керамички Bearings Full керамички (Сите-керамички) лого на Zr O2 material Full керамички имајќи имаат извонредни перформанси, како специјални електрични и магнетизам отпор, абење и отпорност на корозија, подмачкување и одржување слободни при работа, особено висока и ниска температура апликација .итн.може да се користи во страшна средина и специјално состојба.Прстените и топки направени од страна на целосна керамички материјал : Zr O2, како стандард изградба на кафез направени од страна на PEFT.3 Dementions Item : 606 CEBore Кол (d) : 6 mm Outer Кол (D) : 17 mm Width (Б) : 6 mm Cage Материјал : PEFTBearing Материјал : Zirconia Dynamic на Оптоварување (Cr) (N) : 1347 Static на Оптоварување (Кор) (N) : 474 Max Брзина (X1000 ВРТЕЖИ во минута) : 32 Ball Количина : 6 Weight (g) : 4.16.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Kirkland Потпис Aller-FEX, 180 180 Mg Таблети
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Kirkland Потпис Aller-FEX, 180 180 Mg Таблети

Споредете да Allegra Алергија активна состојка.Fexofenadine hcl 180 mg #1 allergist препорачува активна состојка.Внатрешн

DEN 954.96
Facepaint, Лесно Да се Чисти Два Боја за Појавување на Лицето Боја Повеќенаменски Безбедност за Партиски Материјали
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Facepaint, Лесно Да се Чисти Два Боја за Појавување на Лицето Боја Повеќенаменски Безбедност за Партиски Материјали

Лесен за Употреба и Чистење : да се соочи боја е вода се базира на долготрајни и светла во боја.Користете

DEN 227.76
Twistix Стоматолошко Лекување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Twistix Стоматолошко Лекување

Ги Отстранува Плак И Забен Камен Израстоци Преку Механичка Акција.Нане, Магдонос И Хлорофил Freshen Здив За

DEN 198.72
Панталоните Закачалки Фенси Панталоните Закачалка 4 Ниво Не се Лизга Сомот Панталони Рек Плакарот Организаторот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Панталоните Закачалки Фенси Панталоните Закачалка 4 Ниво Не се Лизга Сомот Панталони Рек Плакарот Организаторот

Карактеристики : цврсти и издржливи панталони закачалката е лесен и може да издржи до 11 килограми, многу

DEN 247.20