• Неодамнешно
SHANZG Лесни Безжичен Аудио Предавателот Музика и се Јавите на Безжична Bluetooth Приемник 3,5 Мм Помошен Стерео Аудио Музички Дома Автомобил Адаптер за Полнење

SHANZG Лесни Безжичен Аудио Предавателот Музика и се Јавите на Безжична Bluetooth Приемник 3,5 Мм Помошен Стерео

Buyers rating:
DEN 1956.00

Количина на стоки

❤️ 1 со Овој пренослив и лесни безжичен аудио предавател и приемник е идеална за безжична аудио решение погоден за различни ситуации и да се користи. ❤️ 2 Предавателот режим безжично пренесува аудио од не-Bluetooth ТВ домашен стерео систем или c1d играчот да се Bluetooth слушалки или звучник. ❤️ 3 Примачот на владата : безжично пренесува аудио од Bluetooth-от за мобилни телефони, таблети и компјутери да звучници стерео, звучници или слушалки. ❤️ 4 режим на префрлување : А) Прво, приклучок на производот во USB-порта и моќ.Б) Кога на власт е вклучено, default mode (основен режим на оваа машина е предавателот режим.Bluetooth уреди како што се Bluetooth слушалки, Bluetooth звучници, Bluetooth примачите. ❤️ 5 спарување и користење методи : А) Како да го користите примање на владата На сино LED светло трепка за да покажува дека е вклучен во добивањето на владата. ❤️Спецификации : ❤️Технологија : BT50, AVRCP (приемникот на владата само), со A2 DP Оперативен опсег : до 10 метри/33 стапки (без попречување на објекти) ❤️Спарување име (примање метод) : M10 M11 ❤️Предавателот режим : црвена LED светло е на ❤️Примачот на владата : сина LED светло на ❤️USB на овој производ се користи за напојување ❤️Тоа може да биде вклучен во било кој USB порта со 5 V излез.На пример, мобилен телефон полначот може да биде поврзан со еден звучник со 3.5 аудио кабел приклучете RX порта, автомобил стерео и други не-Bluetooth уреди може да се најде на M10 M11 спарување името на Bluetooth прилагодувањата на вашиот мобилен телефон.Bluetooth светлината ќе биде кога спарувањето е успешна.емитува ❤️Б) Како да го користите лансирањето на владата На црвениот LED светло трепка за да покажува дека е вклучен на проектил режим.USB на овој производ се користи за причините. ❤️Тоа може да биде вклучен во било кој USB порта со 5 V излез и поврзан со ТЕЛЕВИЗОР, компјутер и други аудио излез уреди со 35 аудио кабел џек Т порта. ❤️Во пренесува режим, овој производ ќе се автоматски да пребарувате за други Bluetooth уреди, кои биле активирани, како што се Bluetooth слушалки, Bluetooth звучници, Bluetooth корисници, итн.), ❤️Спарувањето е успешна и на црвено светло е вклучено.Во тоа време, звук игра од страна на ТВ е безжично пренесува да Bluetooth звучници, Bluetooth слушалки и други уреди преку овој производ. ❤️ Голема компатибилност Овој производ е широко се користат во вашиот компјутер/пен-компјутер/домашен стерео систем/слушалки/паметен телефон/MP3 плеер/c1d плеер, и др. ❤️ RECEIVERX на машината е аудио излез пристаниште на примање на владата. ❤️ машина ERANSMIT1 TX е аудио влез порта во пренесува режим ❤️Пакет се Вклучени : ❤️1 X Bluetooth Адаптер ❤️1 X Микро USB Напојување со Кабел.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат