• Неодамнешно
Бостон Опрема LHA2 Само-Усогласување на Топката Лого, Сферични, Прецизност, 0.165 се Роди, Челик

Бостон Опрема LHA2 Само-Усогласување на Топката Лого, Сферични, Прецизност, 0.165 се Роди, Челик

Buyers rating:
DEN 165.84

Количина на стоки

Авто-усогласување имајќи ја за апликациите со користење на врски за сместување на неусогласеност под тешки радијална или удар товари.Термички обработени SAE 52100 челик-обложено топки за отпорност на корозија и носат.Термички обработени SAE 4130 челик-обложено домување за отпорност на корозија.Подмачкување жлебот за OD за издржливост и ефикасност.Максимална статични радијална оптоварување од 2.000 lbs.Оваа Бостон Опрема LHA2 само-усогласување на сферични лого се користи за апликации со користење на врски за кои до 28 степени на неусогласеност под тешки радијална или удар товари.Тоа е термички обработени SAE 52100 челик-обложено топки за отпорност на корозија и носат и термички обработени SAE 4130 челик-обложено домување за отпорност на корозија.Тоа има за подмачкување жлебот на надворешниот дијаметар на зголемување на издржливост и ефикасност.Тоа има .165" создаден за поврзување на вратило.Оваа авто-усогласување на род крајот има крајна статични радијална оптоварување на 2,000 lb.Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Бостон Опрема произведува брзини, опрема дискови, лежишта, вентили, вратило јаки, спојки, и други моќ и течност пренос компоненти.Компанијата, основана во 1877 година, е со седиште во Шарлот, КООРДИНАТОР, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2008 стандардот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Pssopp Аквариум Вшмукување Чаша Морон Носители за Воздушна Линија Цевка Цевка Директно Риба Резервоарот Авиокомпанија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Pssopp Аквариум Вшмукување Чаша Морон Носители за Воздушна Линија Цевка Цевка Директно Риба Резервоарот Авиокомпанија

【Цврсто Адсорпција】На вшмукување чаши носителот се направени од гума материјал кој ќе остане цврсто н

DEN 842.40
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Американски)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Американски)

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност

DEN 1718.16
Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6

♥ 3 D VR Слушалки ги Подготвуваат VR содржина, само да се стави на вашиот паметен телефон во VR очила, и може

DEN 1380.72