• Неодамнешно
20PCS Удар Топката Лежишта Висока Прецизност Висока Ефикасност Висока Брзина на Рамен Челик Лежишта Сет(F4-9M 494mm)

20PCS Удар Топката Лежишта Висока Прецизност Висока Ефикасност Висока Брзина на Рамен Челик Лежишта Сет(F4-9M

Buyers rating:
DEN 1281.60

Количина на стоки

[висока ефикасност]Мала frictional отпор, ниска потрошувачка на енергија, висока механичка ефикасност. [висока прецизност]Оваа топка удар имајќи поставете карактеристики за висока прецизност, со голема брзина, и носат мал. [high speed]Високо квалитетен челик топката, тивко и мазна ротација на висока брзина. [Висока прецизност] Мали внатрешни царинење и висок обработка и точност. [Применливи објекти] Погодни за машина за производство, опрема, инсталација и одржување.Спецификации : Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од Типот : Удар имајќи Имајќи материјал : имајќи челик Изборни модели и големини : F2.5-6 M, F3-8 M, F4-9 M, F4-10 M F2.5-6 M : Внатрешното тркало внатрешен дијаметар : прибл.Околу 2,5 mm Внатрешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 6 mm Надворешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 6 mm Надворешното тркало внатрешен дијаметар : Прибл. 2.7 mm / 0.1 во F3-8 M : Внатрешното тркало внатрешен дијаметар : прибл. 3 мм Внатрешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 3.5 mm Надворешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 8 mm Надворешното тркало внатрешен дијаметар : Прибл. 3.2 mm / 0.1 во F4-9 M : Внатрешното тркало внатрешен дијаметар : прибл. 4 mm Внатрешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 8.8 mm Надворешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 9 mm Надворешното тркало внатрешен дијаметар : Прибл. 4.2 mm F4-10 M : Внатрешното тркало внатрешен дијаметар : прибл. 4 mm Внатрешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 9.8 mm / 0.4 во Надворешното тркало надворешен дијаметар : прибл. 10 mm Надворешното тркало внатрешен дијаметар : Прибл. 4.2 mm Пакет Листата : 20 x удар лежишта Забелешка : 1. Ве молиме овозможи мала грешка, бидејќи на прирачникот за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира еднакви.Објектот боја прикажано на фотографиите може да биде малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% brand new
Item Type:
Thrust bearing
Bearing material:
bearing steel
Optional models and sizes:
F2.5-6M, F3-8M, F4-9M, F4-10M
F2.5-6M:
Inner wheel inner diameter:
approx. Approximately 2.5 mm
Inner wheel outside diameter:
approx. 6 mm
Outer wheel outside diameter:
approx. 6 mm
Outer wheel inner diameter:
Approx. 2.7 mm / 0.1 in
F3-8M:
Inner wheel inner diameter:
approx. 3 mm
Inner wheel outside diameter:
approx. 3.5 mm
Outer wheel outside diameter:
approx. 8 mm
Outer wheel inner diameter:
Approx. 3.2 mm / 0.1 in
F4-9M:
Inner wheel inner diameter:
approx. 4 mm
Inner wheel outside diameter:
approx. 8.8 mm
Outer wheel outside diameter:
approx. 9 mm
Outer wheel inner diameter:
Approx. 4.2 mm
F4-10M:
Inner wheel inner diameter:
approx. 4 mm
Inner wheel outside diameter:
approx. 9.8 mm / 0.4 in
Outer wheel outside diameter:
approx. 10 mm
Outer wheel inner diameter:
Approx. 4.2 mm
Package List:
20 x thrust bearings :
Note:
1. Please allow slight mistake because of the manual measurement. Thank you for your understanding. :
2. The monitors are not calibrated equal. The object color shown in the photos may be slightly different from the actual object. Please take the real one as a standard. :

Купувачи како што сакаат

Pssopp Аквариум Вшмукување Чаша Морон Носители за Воздушна Линија Цевка Цевка Директно Риба Резервоарот Авиокомпанија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Pssopp Аквариум Вшмукување Чаша Морон Носители за Воздушна Линија Цевка Цевка Директно Риба Резервоарот Авиокомпанија

【Цврсто Адсорпција】На вшмукување чаши носителот се направени од гума материјал кој ќе остане цврсто н

DEN 842.40
WYPO 326-ЦАР ЦАР Wy Кралот Совет Почиста, 4
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

WYPO 326-ЦАР ЦАР Wy Кралот Совет Почиста, 4

Единствен гребени избрише и полски на orifice ѕид.Заострените завршува овозможува непречено лесен влез бе�

DEN 156.48
Коноп Товар Нето Коноп Јаже Нето-Приколка Пребивање Нето Качување Мрежа Мрежи Пребивање Отворено Јаже Пребивање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Коноп Товар Нето Коноп Јаже Нето-Приколка Пребивање Нето Качување Мрежа Мрежи Пребивање Отворено Јаже Пребивање

Ако имате други големина барања, ве молиме контактирајте со нас преку емаил и со нетрпение очекувам да в

DEN 1063.20
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Американски)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Американски)

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност �

DEN 1718.16
Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6

♥ 3 D VR Слушалки ги Подготвуваат VR содржина, само да се стави на вашиот паметен телефон во VR очила, и може�

DEN 1380.72