• Неодамнешно
Авион Топката Лежишта, 3 во 1 10Pcs Ниско ниво на Бучава Удар Имајќи Челик Мини за Лифт Делови за Индустриски Додаток(3613-0516-0008)

Авион Топката Лежишта, 3 во 1 10Pcs Ниско ниво на Бучава Удар Имајќи Челик Мини за Лифт Делови за Индустриски

Buyers rating:
DEN 522.96

Количина на стоки

Имајќи Челик Материјал : Удар топката имајќи е направен од добар квалитет, имајќи челик материјал, поседуваат силен капацитет на носивост.Ниско ниво на Бучава И Долг Живот : употреба на голема брзина топла фалсификување на машина за фалсификување на технологијата го подобрува материјал користење стапка од 18%, произведува ниско ниво на бучава и долг живот рамен удар топката лежишта.Супер Завршувањето на Технологија : единствена супер завршувањето технологија на рамни имајќи песна ја подобрува работата на лого.Се зголемува Затегнувачка Цврстина на Кафез Со 64% : новиот процес на водород nitriding третман на површината на кафезот зголемување на затегнувачка цврстина на кафез со 64%.Широко се Користи : Широко се користи во лифт делови, пластика машини, канцелариска опрема, stepper мотори, брзина reducers, притисок rotors, фитнес и спортска опрема, итн.Функција : 1. Супер Завршувањето на Технологија : единствена супер завршувањето технологија на рамни имајќи песна ја подобрува работата на bearing2. Ниско ниво на Бучава И Долг Живот : употреба на голема брзина топла фалсификување на машина за фалсификување на технологијата го подобрува материјал користење стапка од 18%, произведува ниско ниво на бучава и долг живот рамен удар топката bearings3. Се зголемува Затегнувачка Цврстина на Кафез Со 64% : новиот процес на водород nitriding третман на површината на кафезот зголемување на затегнувачка цврстина на кафез со 64%4. Широко се Користи : Широко се користи во лифт делови, пластика машини, канцелариска опрема, stepper мотори, брзина reducers, притисок rotors, фитнес и спортска опрема, итн.5. Имајќи Челик Материјал : Удар топката имајќи е направен од добар квалитет, имајќи челик материјал, да поседува и силни сметководствена capacity Specification : Предмет Тип : Удар Топката Bearing Material : Имајќи steel Model Големина : Модел Големина(ID x OD x T)(прибл.) 3613-0514-0006 6 x 14 x 5mm / 0.24 x 0.55 x 0.2 во 3613-0516-0008 8 x 16 x 5mm / 0.31 x 0.63 x 0.2 во 3613-0521-0012 12 x 21 x 5mm / 0.47 x 0.83 x 0.2 во Употреба : Широко се користат во лифт делови, пластика машини, канцелариска опрема, stepper мотори, брзина reducers, притисок rotors, фитнес и спортска опрема, итн.Пакет Листата : 10 x Вратило Washer10 x Домување Washer10 x Возен Ring Note : Овој вид на лого може да носи axial оптоварување, но не радијална оптоварување.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Thrust Ball Bearing
Material:
Bearing steel
Model Size:
Model Size(ID x OD x T)(approx.)  3613-0514-0006 6 x 14 x 5mm / 0.24 x 0.55 x 0.2in  3613-0516-0008 8 x 16 x 5mm / 0.31 x 0.63 x 0.2in  3613-0521-0012 12 x 21 x 5mm / 0.47 x 0.83 x 0.2in Uses:
Widely used in elevator parts, plastic machinery, office equipment, stepper motors, speed reducers, pressure rotors, fitness and sports equipment, etc.
Package List:
10 x Shaft Washer :
10 x Housing Washer :
10 x Rolling Ring :
This kind of bearing can bear axial load but not radial load. :

Купувачи како што сакаат

SKYROPNG Агол Чувари Бебе Доказ,Мебел Работ Агол Заштитник Јасно Меки Силиконски Табела Агли за Заштита на Безбедноста
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

SKYROPNG Агол Чувари Бебе Доказ,Мебел Работ Агол Заштитник Јасно Меки Силиконски Табела Агли за Заштита на Безбедноста

【Мека така може да се купи со доверба.тоа е предност со антисолза слој кој обезбеди силна жилавост, Па н

DEN 359.76
WYPO 326-ЦАР ЦАР Wy Кралот Совет Почиста, 4
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

WYPO 326-ЦАР ЦАР Wy Кралот Совет Почиста, 4

Единствен гребени избрише и полски на orifice ѕид.Заострените завршува овозможува непречено лесен влез бе

DEN 156.48
12 Парчиња Торба Клипови за Кеси Пластична Кеса Sealer со Рачка,Торба Запечатување Клипови за Отворен Кеси Клипови
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 Парчиња Торба Клипови за Кеси Пластична Кеса Sealer со Рачка,Торба Запечатување Клипови за Отворен Кеси Клипови

[Издржлив Материјал] Пластични клипови се изработени од квалитетни PP пластичен материјал, издржлив и бе

DEN 431.76
Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6

♥ 3 D VR Слушалки ги Подготвуваат VR содржина, само да се стави на вашиот паметен телефон во VR очила, и може

DEN 1380.72