• Неодамнешно
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Американски)

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Американски)

Buyers rating:
DEN 1718.16

Количина на стоки

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1/4in влезот конектор, има тесна поврзаност и флексибилна работа. 【Стабилен и Брз】слободна брзина до 15000rpm, работата е стабилен и брз, и ефикасноста на работата може да биде значително подобрени. 【Лесна И Флексибилна Работа】мини пневматски полирач е лактот дизајн со не се лизга рачка за лесно и флексибилна работа. 【CNC Прецизност Обработка】Висока цврстина челик движење, со CNC прецизност машинска, има и стабилна ротација. 【Тесна Поврзаност】Со мал дијаметар мелење диск, тоа може да се полира во тесен простор и има широк спектар на апликации.Функција : 1. Мини пневматски полирач е лактот дизајн со не се лизга рачка за лесно и флексибилна работа.2. Со мал дијаметар мелење диск, тоа може да се полира во тесен простор и има широк спектар на апликации.3. Висока цврстина челик движење, со CNC прецизност машинска, има и стабилна ротација.4. Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1/4in влезот конектор, има тесна поврзаност и флексибилна работа.5. Слободната брзина до 15000rpm, работата е стабилен и брз, и ефикасноста на работата може да биде значително подобрени.Спецификација : Предмет Тип : Мини Пневматски Polisher Material : Легури steel Product Модел : КП-681 Deflection Дијаметар : Прибл. 3мм / 0.12 in Free Брзина : 15000rpm Working Притисок : 0.5-0.7 MPAIntake Конектор : 1/4in (6.35 mm) Пакет Листа : 1 x Пневматски Polisher1 x Мелење Disc1 x Корисникот Manual1 x Wrench1 x Connector Note : Пред употреба, потврди дали чак е фиксна правилно да се осигура дека на млазницата не излегуваат во јавноста.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Mini Pneumatic Polisher
Material:
Alloy steel
Product Model:
KP-681
Deflection Diameter:
Approx. 3mm / 0.12in
Free Speed:
15000rpm
Working Pressure:
0.5-0.7MPA
Intake Connector:
1/4in (6.35mm)
Package List:
1 x Pneumatic Polisher :
1 x Grinding Disc :
1 x User Manual :
1 x Wrench :
1 x Connector :
Before use, confirm whether the chuck is fixed properly to ensure that the nozzle does not leak. :

Купувачи како што сакаат

Коноп Товар Нето Коноп Јаже Нето-Приколка Пребивање Нето Качување Мрежа Мрежи Пребивање Отворено Јаже Пребивање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Коноп Товар Нето Коноп Јаже Нето-Приколка Пребивање Нето Качување Мрежа Мрежи Пребивање Отворено Јаже Пребивање

Ако имате други големина барања, ве молиме контактирајте со нас преку емаил и со нетрпение очекувам да в

DEN 1063.20
Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Shxchen VR Очила Слушалки, Виртуелната Реалност VR Слушалки Очила за 3D Филмови, Видео Игри за iPhone 13/12/11/Pro/X/Xs/Max/XR/Мини/8/7/6

♥ 3 D VR Слушалки ги Подготвуваат VR содржина, само да се стави на вашиот паметен телефон во VR очила, и може

DEN 1380.72
12 Парчиња Торба Клипови за Кеси Пластична Кеса Sealer со Рачка,Торба Запечатување Клипови за Отворен Кеси Клипови
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 Парчиња Торба Клипови за Кеси Пластична Кеса Sealer со Рачка,Торба Запечатување Клипови за Отворен Кеси Клипови

[Издржлив Материјал] Пластични клипови се изработени од квалитетни PP пластичен материјал, издржлив и бе

DEN 431.76
Pssopp Аквариум Вшмукување Чаша Морон Носители за Воздушна Линија Цевка Цевка Директно Риба Резервоарот Авиокомпанија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Pssopp Аквариум Вшмукување Чаша Морон Носители за Воздушна Линија Цевка Цевка Директно Риба Резервоарот Авиокомпанија

【Цврсто Адсорпција】На вшмукување чаши носителот се направени од гума материјал кој ќе остане цврсто н

DEN 842.40