• Неодамнешно
ORANDESIGNE 5 Pack Гас Може да Дихтунзи Замена Резервоарот за Гас Jug Spout Гума за Миење Печат одговара за Пластични Резервоарот Добро Rubbermaid Суштината Wedco Briggs & Stratton Жезол Moelle О

ORANDESIGNE 5 Pack Гас Може да Дихтунзи Замена Резервоарот за Гас Jug Spout Гума за Миење Печат одговара за

Buyers rating:
DEN 299.76

Количина на стоки

Големина : надворешен дијаметар : 1-1/2"; Внатре дијаметар 1-1/4" прибл; 3/16" дебела со ритам U-печат.Материјал : Висок Квалитет Гума траат со години,на Заптивка е направен да се водат малку кога се применува на Гас Spout,лесен за инсталација и употреба.Совршена замена заптивка за вашите стари кршливи или оштетени фоки, да се одреди протекување на гас може да заштедите од купување на нов или може да заврши spout.Одговара најмногу бренд : Овие гумени подлошки ела за Добро Rubbermaid Суштината Wedco Briggs & Stratton Добро Жезол Американскиот среден запад, Igloo Stan Can EZ-прелива SXMA некои Kolpin Rotopax.Пакет Содржина : Вклучуваат 5 pack гума гас може да spout дихтунзи, answer : ___________________________ Note : Гас Може да и Spout Не се Вклучени.Совршена замена дихтунзи да ги обноват вашиот резервоар за гас jug spout Fuel може да дихтунзи стануваат кршливи и warped со текот на времето, намалување на нивната способност да се создаде печат и задржете течности во внатрешноста на гас може да spout.Овие замена дихтунзи се совршени за замена на старите дихтунзи да се обнови гас може да е одржување на моќта,ги Користат овие замена гума дихтунзи да се вчита до вашиот lawnmowers, тревник edgers и trimmers, и други гориво сад потреби.Одговара најмногу brand The Заптивка е направен да се водат малку и може да се вклопат некои од spouts од овие бренд лименки : Wedco, Briggs & Stratton, Добро, Rubbermaid Суштина, Жезол, Америка, среден запад, Igloo, Stan Can, EZ-прелива, Kolpin и Rotopa X, НО ве Молам убаво провери и мерења.Не сите гас може да се делови се меѓусебно помеѓу брендови.Ве молиме прашајте го било какви прашања пред да ги купите за да биде сигурен дека си добивање на правото на делови 1-ви пат.Ако имате постара Блиц, Rubbermaid, Добро, Kolpin, Rotopa X или други гориво сад, овие замена дихтунзи се токму она што ви треба.Течни дихтунзи?Овие ќе се поправи.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат