• Неодамнешно
Надгради Фен Полето на 3D Печатач со Вжарено, SUNLU 3D Филамент Фен Кутија S1, Вжарено Носителот, Компатибилен со 1.75 mm, 2.85 мм, 3.00 mm Филамент,Темно Сива, Бела PLA

Надгради Фен Полето на 3D Печатач со Вжарено, SUNLU 3D Филамент Фен Кутија S1, Вжарено Носителот, Компатибилен

Buyers rating:
DEN 538.08

Количина на стоки

【Каже Збогум на Сиромашните 3 D Печатење со Влажни Филамент】Влажни 3d печатење со вжарено ќе предизвика да stringing, затнување, сиромашните адхезија, и Слој Смена.SUNLU FDM 3 D Филамент Фен Комплет може да сушење при печатење за да го подобри вашиот 3 D модел, намалување на влијанието на проектот на животната средина за печатење на 3d filaments. 【Персоналните Температурата Поставување】корисникот може да се прилагоди на температурата на сушење кутија според различни 3d филамент тип, температурата, влажноста и други фактори.Прилагодлива температура спектар 35℃~55℃.Погодни за повеќе од 20 видови на 3d печатење со вжарено најчесто се користи во пазарот. 【Персоналните Време на Сушење Поставување】 стандардниот континуирано време на сушење на сушење кутија е 6 часа, и исто така можете рачно да поставите време на сушење.Времето поставување опсег е 0~24 часа.Најчесто се користи 3 D филамент на пазарот под нормални околности треба само 3-6 часа на сушење за да се постигне добра печатење искуство и печатење ефект. 【Компатибилен со 99% од 3 D Филамент Spools】На : Максималниот капацитет на SUNLU суво поле, е Φ210*85(H)mm.Б : Компатибилен со сите мејнстрим 3 D филамент брендови SUNLU, GEEETECH, ERYONE, ESUN, ОСНОВНИ и др.; C : Работи совршено со сите стандардни филамент дијаметри 1.75 mm/2.85 mm/3.00 mm. 【User-friendly Дизајн Б : 2 инчен голем екран LCD монитор, може да се прикаже температура и време јасно и светло; C : Ултра тивок дизајн, помалку од 10db додека работи, не вознемирувачки од вашиот живот и работа; D : Исклучителна пакување дизајн - најдобар подарок : Ајде да купат еден, да ги презентира на вашите пријатели кои сакаат 3 D печатење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Дигитална Вага Кујна Дигитални Скала 30kgr./0.1 g Висока Прецизност Дигитални Точни Аналитички Електронски Рамнотежа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дигитална Вага Кујна Дигитални Скала 30kgr./0.1 g Висока Прецизност Дигитални Точни Аналитички Електронски Рамнотежа

Service : Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.По�

DEN 6276.48
Whitmor Rattique Мала Полица Tote Сива
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Whitmor Rattique Мала Полица Tote Сива

На цврста конструкција со издржлива метална рамка и полиетилен пластична здрав.Вграденво не ' рѓосувач�

DEN 373.68
Бебе Прав Фармацевт, Безбедно PP Материјал Доволен Капацитет Храна за бебиња Контејнери за Дома и за Надворешна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бебе Прав Фармацевт, Безбедно PP Материјал Доволен Капацитет Храна за бебиња Контејнери за Дома и за Надворешна

СИМПАТИЧНА СТИЛ : бебето храна контејнери имаат светли бои и слатки форми, кои се лесно да се привлечат б

DEN 991.20