• Неодамнешно
uxcell 51204 Удар Топката Лежишта x 20mm 40mm 14mm x Јаглероден Челик Една Насока

uxcell 51204 Удар Топката Лежишта x 20mm 40mm 14mm x Јаглероден Челик Една Насока

Buyers rating:
DEN 227.76

Количина на стоки

[SIZE] Создаден Дијаметар=20mm, Надворешниот Дијаметар=40mm, Дебелина=14mm. [МАТЕРИЈАЛ] - Хром Челик(AISI 52100) имајќи топки имаат голема носат-отпорни, висока температура отпор и висока цврстина; Јаглероден челик кафез. [СПОСОБНОСТ] - Динамика на Оптоварување (Cr) : 22.3 k N; Статички на Оптоварување (Кор) : 37.7 k N; Ограничување на Брзината (Масти) : 3900rpm, наменета за ниска брзина на работа и axial товари само. [ПРИМЕНА] - Може да се користи за рерна плочата, џек, пумпа, ротирачки апликации, алатни машини, автомобили, и др. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - На separable компоненти на удар топката лежишта се меѓусебно.Ниско ниво на бучава и долг животен век, лесен за одржување.Задржи имајќи работна средина чиста и имајќи ја во подмачкано време.Удар Топката Лежишта се состои од окното за миење, на домување за миење и топката и кафез собранието.На separable компоненти на удар топката лежишта се меѓусебно.Ова им олеснува на монтирање и dismounting, и одржување инспекции.Хром Челик (GCr15) Вратило и Домување за Миење обезбеди висока и единствен цврстина, добра отпорност на абење.Имаме челик кафез удар топката лежишта и месинг кафез минијатурни удар топката лежишта, можете да ги купите според реалните потреби.Удар Топката Лежишта се состои од окното за миење, на домување за миење и топката и кафез собранието.На separable компоненти на удар топката лежишта се меѓусебно.Ова им олеснува на монтирање и dismounting, и одржување инспекции.Хром Челик (GCr15) Вратило и Домување за Миење обезбеди висока и единствен цврстина, добра отпорност на абење.Имаме челик кафез удар топката лежишта и месинг кафез минијатурни удар топката лежишта, можете да ги купите според реалните потреби.Напомена : Тие се дизајнирани да се приспособат на axial товари само.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

20 Листови Чиста Боја на Злато Работ Цвет Хартија за Завиткување,Цвеќарницата Букет Материјали,DIY Занаети,Подарок
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

20 Листови Чиста Боја на Злато Работ Цвет Хартија за Завиткување,Цвеќарницата Букет Материјали,DIY Занаети,Подарок

Заврши еден куп на исклучителна цвеќиња од себе и им даде на најдобрите подароци за вашата сопруга, мајк

DEN 335.76
KidCo Пена Работ Заштитник, Сива
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

KidCo Пена Работ Заштитник, Сива

Дел од Безбедна Стап линија на лепило планината home безбедност на производи.Мека, перница за заштита теш

DEN 239.76
Fujitsu Кочница Ролери PA03670-0001
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fujitsu Кочница Ролери PA03670-0001

Fujitsu PA036700001 Кочница Ролери За FI7 X60 & FI7 X80 Серија (PA036700001).Fujitsu PA036700001 Овие ролки одделни документи, како што

DEN 463.20