• Неодамнешно
DC Мотор, Г.С./CCW Моторни DC24V Намалување на Моторни Опрема Моторни XD‑37GB520 DC Намалување на Моторни Прилагодливи Брзина на Мотор за Финансиски Машини за Микро Машини(300rp

DC Мотор, Г.С./CCW Моторни DC24V Намалување на Моторни Опрема Моторни XD‑37GB520 DC Намалување на Моторни Прилагодливи

Buyers rating:
DEN 554.16

Количина на стоки

Моторот има мали димензии и голема torsion, која може да обезбеди стабилни перформанси за време на работата.Моторот има два магнети кои со карактеристиките на високо remanence, висока магнетна енергија на производот, со високи перформанси и висок torsion.На подмачкување на нафтата се применува на мотор менувач е висока температура маснотии, ниско ниво на триење, намалување на шумот и бавно температура се зголеми.Со чист бакар калем, зајакната забавување на отпор и спроводливост, со моторни torsion е зголемена.Усвојување на високо квалитетни сите метални брзини, носат‑отпорни, тивко, и долг животен век.Функција : 1. Усвојување на високо квалитетни сите метални брзини, носат‑отпорни, тивко, и долго услуга life2. Моторот има мали димензии и голема torsion, која може да обезбеди стабилни перформанси за време на operation3. Со чист бакар калем, зајакната забавување на отпор и спроводливост, со моторни torsion е increased4. Моторот има преоптоварување тековната заштита кој може да се заштити тоа да се избегне горење излезе во текот на користењето на моторни и зголемување на работниот век на motor5. Главно се користи во различни индустрии како што се микро машини, разни CNC машина алатки, со висока точност на мерење инструменти, електронски производство на опрема, машини финансиски, воената индустрија и други industries Specification : Предмет Тип на : DC Намалување Motor Model : XD-37 GB520 Material : Copper Output Вратило Големина : Прибл. 6 x 15mm / 0.2 х 0.6 in Insulation Отпор : По номинална работата на моторот под нормална температура и влажност, кога мерење на отпор на изолација помеѓу клиентите и моторни школка со DC500 V отпор метар, тоа не надминува 20 MΩInsulation го Издржат Напонот : По номинална работата на моторот под нормална температура и влажност, 50 Hz или 60 Hz се применува помеѓу серпентина школки за една минута, и на абнормалност е 1500 V.Температурата се Зголеми : Тоа е нормално да се инсталира опрема кутија или еквивалент топлина мијалник и однесување оценет операција под нормална температура и влажноста на воздухот со помош на отпор метод за да се измери температурата се зголеми на серпентина подолу 70℃.Изолација Класа : Класа " Б " (130℃)Опкружување при работа Температура : Мотор : -10~+40℃ (без шлаг)Употреба на животната Средина Влажност : 85% или помалку (без кондензација)Г.С./CCW : Yes Speed Прилагодени : Yes Notes : 1 Преоптоварување и Заклучен Роторот : Кога.

Карактеристики на стоката

Item Type:
DC Reduction Motor
Model:
XD-37GB520
Material:
Copper
Output Shaft Size:
Approx. 6 x 15mm / 0.2 x 0.6in
Insulation Resistance:
After the rated operation of the motor under normal temperature and humidity, when measuring the insulation resistance between the coil and the motor shell with a DC500V resistance meter, it does not exceed 20MΩ
Insulation Withstand Voltage:
After the rated operation of the motor under normal temperature and humidity, 50Hz or 60Hz is applied between the coil shells for one minute, and the abnormality is 1500V.
Temperature Rise:
It is normal to install a gear box or equivalent heat sink and conduct rated operation under normal temperature and humidity by using the resistance method to measure the temperature rise of the coil below 70℃.
Insulation Class:
Class B(130℃)
Operating Environment Temperature:
Motor
Use Environment Humidity:
85% or less (no condensation)
CW/CCW:
Yes
Speed Adjusted:
Yes
Notes:
1 Overload and Locked Rotor:
When the :

Купувачи како што сакаат

20 Листови Чиста Боја на Злато Работ Цвет Хартија за Завиткување,Цвеќарницата Букет Материјали,DIY Занаети,Подарок
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

20 Листови Чиста Боја на Злато Работ Цвет Хартија за Завиткување,Цвеќарницата Букет Материјали,DIY Занаети,Подарок

Заврши еден куп на исклучителна цвеќиња од себе и им даде на најдобрите подароци за вашата сопруга, мајк

DEN 335.76