• Неодамнешно
Bose SoundTouch 10 безжичен звучник, работи со Алекса, Бела

Bose SoundTouch 10 безжичен звучник, работи со Алекса, Бела

Buyers rating:
DEN 5256.00

Количина на стоки

Најмалите едно парче безжични звучници од Bose карактеристики испорачува соба-пополнување на звук.Таа работи со вашата домашна Wi-Fi или Bluetooth уреди за да стримувате милиони песни од музиката услуги, Интернет радио станици и вашите зачувани музичката библиотека.Поддржани аудио формати : MP3, WMA, AAC, FLAC, Apple Lossless.Работи со Wi-Fi и Bluetooth уреди да се игра музички сервиси како Музика, Spotify, Интернет радио станици и вашите зачувани музичката библиотека.Работи со Алекса за гласовна контрола (Алекса уред се продава одделно).Алекса, побара Bose да се игра во кујната.Со новиот Bose Вештина за Алекса сега ќе можете да уживате hands-free гласовна контрола на вашиот Sound Touch јазик со користење на било која Алекса-от уред – како Ехо Точка Производ е постаро од 12 месеци.На Sound Touch 10 безжичен звучник, го прави лесно да стримувате музика што те сакам.И побара од далеку.За пребарување "Bose" под Вештини мени.Така ќе може да игра на истата музика во секоја соба, или различна музика во различни соби.Само инсталирате бесплатен Sound Touch стан на вашиот мобилен уред, приклучок во вашиот говорник, го поврзете вашиот уред и контрола на сето тоа со стан и интуитивен далечинското.Љубов на Ехо Точка?Значи не Sound Touch.ЗАБЕЛЕШКА : Љубезно се однесуваат на Прирачник за помош која е на располагање подолу.Алекса, побара Bose да се откажеш.Кога сакате да додадете повеќе енергија за да партии и празници, користете Sound Touch стан за да го спарите двата Sound Touch 10 звучници за лево/десно во Стерео Режим.Со новиот Bose Вештина за Алекса, сега ќе можете да уживате hands-free гласовна контрола на вашиот Sound Touch јазик со користење на било која Алекса-от уред – како Ехо Точка. Алекса, побара Bose што е играње.И кога ќе сакате да го најдете вашиот омилен музика и podcast-и побрзо, користете шест мемории на далечинскиот управувач или на звучникот себе.Што ако сакате да се игра на објава во една соба и стримувате музика во друга соба?Или две?Или три?Со Sound Touch, може да се изгради едно семејство од мулти-соба безжични звучници низ вашиот дом.Стигнете до вашата музика на најлесен можен начин—со користење на моќни стан, интуитивен далечинскиот управувач или на шест мемории.Прашајте далеку.Стриминг на музика љубов никогаш не било полесно.Само отворете го Алекса стан.Дел од целосна семејството на мулти-соба безжични звучници дизајниран да расте со вас.Сакате да ги собере многу звук во секоја соба?Изберете Sound Touch 10 безжичен звучник, најмалите безжични звучници од Bose.Алекса, побара Bose да се обратат до јачината на звукот.ЗАЕДНИЧКИ КОМАНДИ Алекса, побара Bose да се игра.Можете да го прескокнете право на забава дел, поради поставување на вашиот Sound Touch не можеше да биде полесно.Алекса, побара Bose да се игра претходно наместен Еквалајзер 1.Започнете со еден и додадете повеќе подоцна.Тоа се вклопува само за никаде (тоа е совршен придружник за спални соби и ученичкиот дом соби) и обезбедува целосна, богат звук кој belies нејзината големина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Fujitsu Кочница Ролери PA03670-0001
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fujitsu Кочница Ролери PA03670-0001

Fujitsu PA036700001 Кочница Ролери За FI7 X60 & FI7 X80 Серија (PA036700001).Fujitsu PA036700001 Овие ролки одделни документи, како што

DEN 463.20